seyahat için kredi kartı

Yurtdışına seyahat için hangi kredi kartı?

by Aybike Güzel
0 comment

Yabancı bir ülkede seyahat ederken, kredi kartı genellikle en pratik ödeme aracıdır. Ancak, banka kartınıza bağlı olarak, işlem ücretleri uygulanabilir ve hızlı bir şekilde önemli bir meblağı temsil edebilirler. Ayrıca bazı banka kartlarının sağladığı teminat ve sigortalar seyahat sırasında gerekli olabilir, ancak seyahat etmek için banka kartınızı seçin bu nedenle çok önemlidir.

Yurtdışında kullanmak için banka kartınızı seçin

Öncelikle tüm banka kartlarının herkese açık olmadığı ve herkesin gelirinin dikkate alınması gerektiği dikkate alınmalıdır. bu altın kartlar, Premier veya Platinum, yalnızca bankaya bağlı olarak az ya da çok önemli bir aylık geliri haklı çıkarabilecek kişilere sunulacaktır. Ama banka kartları gibiEurocard Mastercard ya da Visa Uluslararası Kredi Kartı herkes tarafından erişilebilir durumda kalır ve artık dünyadaki ATM’lerin ve ödeme terminallerinin çoğuyla kullanılabilir.

Seyahat için banka kartınızı seçme kriterleri

İlk zorunlu kriter, ödeme limiti ve para çekme limiti. Çoğu zaman, seyahat ederken normalden daha fazla para harcamanız gerekecek ve bu nedenle banka kartınızın harcamalarınıza uyum sağlaması gerekecektir. Ayrıca seyahate çıkacağınızı bankanıza söylemeyi unutmayın, çünkü bazıları yurtdışındaki ilk ödemenizden sonra kartları bloke eder, dolandırıcılık olup olmadığını kontrol etme zamanı.

Arasındaki fark ödeme kartı (veya banka kartı) ve kredi kartı (ertelenmiş borç ile) de dikkate alınacaktır. Bir ödeme kartı ile, bir ödeme onaylanmadan önce hesabınızın durumu sistematik olarak kontrol edilir. Kredi kartı, ödemenin ertelenmiş bir şekilde yapılmasından önce prensip olarak provizyon alınmasını mümkün kılar. Birçok ülkede, banka yetkilendirmesi gerektiren belirli hizmetler için ödeme yapmak için yalnızca kredi kartları kullanılır. araba kiralama.

bu ödeme ücreti ve para çekme ücreti Tabii ki izlenecek, tekliflere bağlı olarak, bazı banka kartları yurtdışında ücretsiz ödeme yapmanıza izin veriyor.
Son olarak banka kartlarına dahil olan sigorta da dikkat edilmesi gereken önemli bir noktadır. Formüllere bağlı olarak sigorta, seyahat sırasında meydana gelebilecek diğer birçok beklenmedik durumu kapsayabilir.

Klasik kart mı yoksa Altın kart mı?

sunmanın yanı sıra çok daha yüksek tavanlar Geleneksel kartlardan daha yüksek kaliteli kartlar, genellikle daha fazla güvenlik sunar. sigorta ve garantilerve bu nedenle gezginler için daha ilginç olacaktır.

Klasik kartlar, ulaşım veya tıbbi geri dönüş, avans ve tıbbi masrafların geri ödenmesi veya refakatçilerin iadesi. Üst düzey kartlar daha da ileri gider ve çeşitli sigortalar sunar. Seyahatin ödemesi kredi kartı ile yapılmışsa, sigorta şunları kapsar: yurt dışında medeni sorumlulukbagajın kaybolması veya çalınması, gecikmeler ve iptaller veya kiralık araçta hasar.

Ayrıca, Revolut veya N26 ortak hesabı gibi seyahat maliyetlerini düşürmenizi sağlayan tekliflere bakmaktan çekinmeyin.

Yurtdışında banka kartı kullanma ücretleri

seyahatte para

Euro bölgesinde bir seyahat için, kredi kartıyla yapılan tüm nakit çekimler veya ödemeler ücretsizdir veya yalnızca Fransa’dakiyle aynı maliyetleri oluşturur. Ancak dünyanın diğer ülkelerinde, ücretler para birimine ve bankaya göre değişir.

Maliyetler işlem başına 2 veya 3 Euro ile on Euro arasında değişebilir ve bu da hızlı bir şekilde önemli bir meblağ anlamına gelebilir. Komisyonlara ek olarak sabit ücretler uygulanır, bu nedenle küçük ödemeleri çoğaltmaktan kaçınmak en iyisidir.

Euro bölgesi dışındaki bir ülkede hangi ücretlerin uygulanacağını tam olarak öğrenmek için doğrudan bankanızla görüşebilirsiniz. Genellikle, ödemeler, ATM’den nakit çekimlerden daha az ücrete tabidir. Ayrıca, bankanızın ziyaret ettiğiniz ülkede bulunması veya bazen yerel bir bankayla ortak olması mümkündür. ücretsiz para çekmeveya çok daha düşük ücretlerle.

You may also like

Leave a Comment