Yeni jenerasyon Audi A8 büsbütün elektrikli olabilir

by Aybike Güzel
0 comment
Alman araba devi Audi kısa mühlet evvel bir açıklama yaparak tüm dikkatini SUV ve elektrikli araçlara odaklayacağını duyurdu. Şirket ayrıyeten ikonik TT modelinin üretimini de sonlandırma kararı aldı. Audi yıllık genel toplantısında, yakın gelecekte tamamen elektrikli bir A8 gelebileceğinin sinyalini verdi.
Audi AG İdare Konseyi Lideri Bram Schot, mevzuyla ilgili açıklamasında “Audi A8’in yeni nesli büsbütün elektrikli olabilir. Buna şimdi karar verilmedi, lakin bunu hayal edebiliyorum” dedi. Tecrübeli yönetici kelamlarını daha savlı açıklamalarla sürdürdü “A8 için büsbütün yeni bir konsept ile üst sınıfta devrim yapmayı düşünüyoruz.”

Audi R8’in yerine elektrikli muhteşem araba geliyor

Audi, yeni jenerasyon A8 ile ilgili konuşmaya başlasa da arabayla tanışmak için bir müddet daha beklememiz gerekecek. Çünkü mevcut A8, 2018’de piyasaya sürüldü. Alman marka yalnızca elektrikli A8 ile sınırlı kalmayacak üzere görünüyor.
Audi R8‘in yerine elektrikli bir süper otomobil gelebilir. Ayrıyeten şirket üretimi sonlandırılan TT’nin yerini yeni bir elektrikli araçla dolduracak.

You may also like

Leave a Comment