Microsoft, Hollanda ile rüzgar gücü mutabakatı yaptı

by Aybike Güzel
0 comment
Eneco, 2022‘den itibaren 15 yıl boyunca Microsoft‘un Hollanda bilgi merkezlerine 90 MW rüzgar enerjisi üretecek. Güç, Hollanda’nın Kuzey Denizi kıyılarına 22 km aradaki bir offshore rüzgar çiftliği olan Borssele III / IV rüzgar çiftliğinden gelecek.

Microsoft pak güce yatırım yapıyor

Borssele III / IV, 1.3 milyar Avro’luk proje sermayesiyle Eneco, Shell, Mitsubishi’s Diamond Generating Europe, Van Oord ve İsviçre İş Ortakları Kümesi üzere bir küme şirket tarafından finanse edildi. Rüzgar çiftliği inşaatı bu yılın dördüncü çeyreğinde başlayacak ve büsbütün inşa edildikten sonra 77 türbin ve azamî 731,5 MW kapasiteye sahip olacak.

Microsoft güç ve sürdürülebilirlik genel müdürü Brian Janous hususla ilgili olarak şunları söyledi: “Yenilenebilir güç satın alma süreçlerimiz, operasyonlarımızın ve lokal şebekelerin sürdürülebilirliğini artırmaya yardımcı oluyor. Bu muahede, 14. yenilenebilir güç satın alma sözleşmemizdir ve toplam pak güç portföyümüzü 1,5 GW’dan daha fazla bedele yükselmiştir. Üretilen elektrik, Hollanda’dan gelen Microsoft bulut hizmetlerinin uzun vadeli büyümesini desteklemeye yardımcı olacak.”

You may also like

Leave a Comment