Yapay zeka dayanaklı fotoğraf düzenleyicisi Galaxy S22 serisine geliyor

by Aybike Güzel
0 comment
Akıllı telefon fotoğrafçılığında, Apple ve Samsung üzere şirketler son 10 yılda uzun bir yol kat etti. Çünkü geçen yıl Temmuz ayında Güney Koreli üretici Galaxy Enhance-X uygulamasını beta olarak piyasaya sürdü ve akabinde hangi aygıtların uygun olduğu konusunda kimi karışıklıklar yaşandı. Bu fotoğraf düzenleme aracı, yapay zeka algoritmalarından yararlanarak fotoğraflarınızdaki kusurları gidererek fotoğraflarda ince ayarlar yapıyor ve hatta HDR fotoğrafların kalitesini artırabiliyor.

Galaxy S22’lere gelişi için hazırlıklar neredeyse bitti

Şirket uygulamayı geçen ay Galaxy S23 modelleri için kullanıma sunmuş ve Galaxy A serisi ve geçen yılki Galaxy S22 serisi üzere modellere de dahil etmeyi planlamıştı. Samsung topluluk moderatörü, bir kullanıcı sorusuna cevap olarak, Galaxy Enhance-X uygulamasının 2022’nin başlarındaki amiral gemisine gelişi için hazırlıkların “neredeyse bittiğini” açıkladı.

Galaxy Enhance-X, manzaraları düzenlemek yahut tek bir dokunuşla yapay zeka tarafından oluşturulan kapsamlı değişiklikler yapmak için daha derin bir uygulama seti sunuyor. Uygulamayı Galaxy Store‘dan indirebilirsiniz, lakin şu an sadece Galaxy S23 serisi ile uyumlu. Fakat Galaxy S22 serisine çok yakında gelecek.

You may also like

Leave a Comment