Windows 11 22H2 güncellemesi oyunlarda problemlere neden oluyor

by Aybike Güzel
0 comment

Yazılım devi Microsoft kısa bir müddet evvel Windows 11’e yönelik ilk büyük güncellemeyi yayınlamıştı. İşletim sistemine bir dizi yeni özellik kazandıran Windows 11 22H2 güncellemesi her vakit olduğu üzere kullanıcıların canını sıkan kimi meseleleri da beraberinde getirdi.

Windows 11 2022 (22H2) güncellemesi çıktı: İşte tüm yenilikler

2 gün evvel eklendi

Hafta içinde kullanıma sunulan Windows 11 22H2 güncellemesi oyunlarda performans meselelerine neden oluyor. Kelam konusu yanlışın Nvidia ekran kartına sahip bilgisayarları etkilediğini belirtelim. Kullanıcılar oyun sırasında gecikmelerden ve donmalardan şikayet ediyor.

Güncellemeden sonra oyunlar kâbusa döndü

Windows 11 22H2 güncellemesini yükleyen kullanıcılar oyunlarda CPU kullanımının kıymetli ölçüde düşmesi nedeniyle (bazı durumlarda %80’den %5’e) önemli donmalar ve gecikmeler yaşadıklarını söylüyorlar. Ayrıyeten kararsız FPS suratları ve seste takılma üzere yanılgılar da baş göstermiş durumda.

Kullanıcılardan biri evvelki güncellemeye geri döndükten sonra oyun deneyiminin çok daha düzgün hale geldiğini belirtiyor. Nvidia temsilcileri ise sorunun farkında olduklarını ve tahlil arandığını açıkladı. Düzeltilene kadar evvelki sürüme geri dönülmesi öneriliyor.

You may also like

Leave a Comment