Volkswagen’in yeni logosu Frankfurt Araba Fuarı’nda tanıtılacak

by Aybike Güzel
0 comment

Dizel skandalının tesirlerini hala üzerinden atamayan Volkswagen, hem bu makûs günleri unutturmak hem de daha genç bir marka üzere görünmek için yenilenme sürecine girdi. Bu kapsamda Alman otomotiv devinin kullandığı logo da yenilenecek. Volkswagen, yeni logosunu Eylül ayındaki Frankfurt Araba Fuarı’nda tanıtacak.

‘New Volkswagen’ ismi verilen logo, markanın çok daha genç, dijital ve modern görünmesini sağlayacak. Yeni logo şimdiki gibi V ve W harflerinin bir yuvarlak içine alınmasından oluşacak. Ama iki boyutlu dizayna geçilmesiyle birlikte şimdiki logoya nazaran daha sade görünecek.

Logodaki harflerin ve yuvarlağın parlak beyaz olacağı, art planın ise siyah olacağı gelen bilgiler ortasında. Ama renklerde versiyona nazaran değişiklik yapılabilmesi kelam konusu. Örneğin; GTI modellerinde logonun kırmızı versiyonunun kullanılacağı söyleniyor.

Volkswagen’in yeni logosu, şirketin büsbütün elektrikli MEB platformunu kullanan birinci üretim aracı ID 3 ile birlikte tanıtılacak. Elektrikli Volkswagen ID 3, markanın yenilenme sürecindeki kilit noktalardan biri. Ama yeni logoyu birinci kullanan araba, bu yılın sonunda tanıtılması beklenen sekizinci kuşak Golf olacak.

Yeni logonun tanıtılmasının akabinde birinci değişiklik şirketin Wolfsburg’daki genel merkezinde yapılacak. Akabinde dünya genelindeki 10 binin üzerinde bayiye gönderilecek. Bu kapsamda, önümüzdeki iki yıl içerisinde toplam 70 bin logonun değiştirilmesi ön görülüyor.

You may also like

Leave a Comment