Samsung dikey olarak katlanabilen akıllı telefon patenti aldı

by Aybike Güzel
0 comment
Güney Koreli teknoloji devi Samsung, katlanabilir teknolojilerle ilgili çalışmalarına sürat kesmeden devam ediyor. Şirket aylar evvel tanıttığı birinci katlanabilir akıllı telefon modeli Galaxy Fold‘u kusurlarından arındırıp bir türlü piyasaya süremezken, artık de dikey olarak katlanabilen akıllı telefon patenti aldı.

Samsung katlanabilir telefon sevdasından vazgeçmiyor

LetsGoDigital’in haberine nazaran şirketin yeni patenti bu ayın başlarında WIPO (Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü) tarafından yayınlandı. Patentle ilgili olarak oluşturulan görsellerde, aygıtın tıpkı Huawei Mate X gibi dışa gerçek katlanacağı görülüyor. Bu sayede daha az bir yer kaplayacak olan aygıt, kapalıyken de farklı fonksiyonlar için kullanılabilecek.

Bu fonksiyonlar müzik dinlemek, selfie çekmek ve bildirimlere göz atmak olabilir. Şirketin aldığı bu tasarım patenti heyecan verici lakin gerçek hayata uyarlamasının nasıl olacağı büyük bir soru işareti. Her ne kadar 2019 yılının katlanabilir akıllı telefonların yılı olacağını beklemiş olsak da, yıl sonuna doğru yaklaşırken piyasaya sürülmüş rastgele markada bir katlanabilir akıllı telefonun olmaması hayal kırıklığı yaratmış durumda. Şirketlerin bu teknolojiyi son kullanıcının kullanımına sunulacak hale getirmesinin ne kadar vakit alacağı ise muamma.

You may also like

Leave a Comment