USB bellek takılı bilgisayarlarda Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesi yapılamayacak

by Aybike Güzel
0 comment

Windows 10’un Mayıs 2019 güncellemesi şimdi tüm kullanıcılara dağıtılmaya başlamadı. Lakin şimdiden enteresan bir meseleyle gündeme geldi. Microsoft, USB bellek yahut SD kart takılı olan bilgisayarlarda yeni güncellemenin yüklenemeyeceği belirtiliyor.

Sürücü harfi değişiyor

Aslında ortada büyük bir sorun yok. Mayıs 2019 güncellemesi yapılırken bilgisayarınıza rastgele bir USB bellek yahut SD kart takılıysa sürücü harfinin kaydığı fark edildi. Örneğin güncellemeden evvel D: harfi ile kısaltılan USB şoförünüz güncellemeden sonra E: harfine kaymış olabiliyor. Son kullanıcılar için rastgele bir sorun oluşturmasa da kimi şirketlerin etkilenebilmesi olağan ki mümkün.

Microsoft da bu türlü bir sorunun yaşanmaması için Mayıs 2019 güncellemesini yapmadan evvel kullanıcıların bilgisayarlarına takılı olan tüm USB bellekleri ve SD kartları çıkarmalarını isteyecek. Sorun firmanın dayanak sayfasında “Mayıs 2019 güncellemesi sırasında harici bir USB aygıtı yahut SD hafıza kartı takılı olan bilgisayarlarda, yanılgılı şoför atamaları gerçekleşebilir.“ halinde yer alıyor.

Microsoft’un belirttiğine nazaran bir sonraki servis güncellemesi ile bu sorun ortadan kalkacak. Lakin önümüzdeki Mayıs 2019 güncellemesi maalesef bu USB sorunu ile kullanıcılara sunulacak üzere. Ekim 2018 güncellemesindeki evrak silinme hadiselerini düşündüğümüz vakit yeni güncellemedeki yanlışın daha kabul edilebilir olduğunu söyleyebiliriz.

You may also like

Leave a Comment