Tibet Kasesinin Meditasyondaki Kullanım Amacı Nedir?

by Aybike Güzel
0 comment

Tibet Meditasyon Kasesi Nedir?

Tibet kasesi, yapılan araştırmalara göre milattan önce 11. yüzyıla Çin’de ortaya çıktığı bilinmektedir. Bu kaselerin amacı bazen alternatif şifa olarak kullanılır. Özellikle ürettiği ses titreşimlerinin çakraları etkileyebileceği kişiler tarafından kullanılmaktadır. Tibet çanağı kullanımı için en uygun yolu bulduğunuzda kaseye nazikçe vurun daha sonra kasenin tokmağı ile kenarına dairesel hareketlerle sürterek mekanınızda vücudunuzda en güzel saf rezonansın keyfini çıkartabilirsiniz.

Bu çanakları yalnızca evinizdeki enerjiler için değil aynı zamanda kişisel enerjinizi iyileştirmek için kullanabilirsiniz. Kendinizi sakinleştirin ve rahatlayın.

Tibet çanağı çok çeşitli alanlarda kullanılabilir. Huzur ve rahatlığı teşvik etmek, vücudunuzda iyileşmeye açık ortam yaratmak, inanılmaz bir ifade veya tören sesi kullanılması, müzisyenler veya müzik performansları için, buraya yani ana getirmek için, çocuklar ve evcil hayvanlar için de gayet olumlu pozitif etkileri olduğu bilinmektedir.

Teknolojik aletlerini sürekli olarak sık sık kullanmak veya aşırı düşünme gibi sürekli beta beyin dalgalarına erişmenize yardımcı olabilir ve sizi rasyonel zihin ötesinde iç görü ve sakinliği açacaktır. Tibet çanağı kullanmanın birçok faydaları da mevcuttur. Peki nedir faydaları?

  • Derin odaklanma sağlayarak manevi duygunuzu arttırır.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Yaratıcı problem çözme yeteneğini geliştirir.
  • Bilinç altı eğitimi sağlar.
  • Konsantrasyonunuzu arttırır.
  • Enerjiyi dengeleyerek çakra açmaya yardımcı olur.
  • Rüya kovucu özelliğine sahiptir.

Tibet Meditasyon Çanağı Kullanım Amacı Nedir?

Dünyanın her yerinde özellikle ses masajlarında, ses terapisi seanslarında Tibet çanaklarının kullanıldığını görmekteyiz. Sesin dönüştürücü gücünden sesin iyileştirme gücünden tüm dünya faydalanmaktadır.

Doğru titreşim ve frekanslarla üzerimizde bulunan bir tıkanıklık varsa, enerjisel olarak bir blokaj söz konusuysa bunlarında ortadan kalkmasını, enerjiyi dengeli bir hale getirmeyi amaçlar. Daha farklı amaçlara örnek verecek olursak;

  • Tibet kaselerinin sakinleştirici etkisi vardır. Özellikle bebekler ağladığında bu çan seslerini frekansı ile bebeğe iletilir ve anında sakinleştirir.
  • Ruh haliniz çok kötü bir durumda olduğunda Tibet kasesini kullanmak sizi daha hissettirir ve rahatlatır.
  • Kendi iç sesini dinlemenize yardımcı olur. Kendi içerinizde sorunlarınız varsa çözüme kolaylıkla ulaştırır.

Tibet Meditasyon Çanağı Nasıl Kullanılır?

Tibet kasesi her yerde kullanılır. Ancak daha çok sessiz bir ortamdayken, etrafınızda insanların olmadığı kalabalık olmayan bir ortamda kullanılır. Çünkü yalnız ve sakin bir yerde meditasyon yapıldığında etkisi daha verimli bir şekilde görülür.

Bu Tibet kasesini kullanabilmek için öncelikle ellerin ıslak olması gerekmektedir. Ardından kasenin ağız tarafı üzerinde önceden ıslatmış olduğunuz parmaklarınızı yavaş bir şekilde dolaştırmaya başlayın.

Bu işlemi yaparken parmaklarınızı bir uyum şeklinde yapmalısınız. Ses frekansları direkt sizinle iletişime geçerek ve hemen etkisini hemen göstererek ruhunuzun sakinleştiğini ve çakralarınızın açıldığını hissedeceksiniz. Devamlı ve düzenli bir şekilde yaparak etkisini daha uzun yaşayabilirsiniz.

You may also like

Leave a Comment