Salsa Ankara Dans Kursu ile Dans Edin, Sağlıklı Yaşama Adım Atın

by Aybike Güzel
0 comment

Fazla kilolarından kurtulmak, daha sağlıklı bir hayat sürdürmek isteyen pek çok insan bunun için değişik yollara başvurur. Bu bazen bir doktor ya da diyetisyen eşliğinde zayıflama bazen de spor salonuna yazılma şeklinde karşımıza çıkar. Peki buna daha eğlenceli bir alternatif var mıdır? Elbette var. Dans Etmek! Salsa Ankara Dans Kursu’ndaki Ankara dans dersleri ile bu fırsatı ayağınıza getiriyoruz.

Dans Ederek Kilo Vermek, Sağlıklı Yaşama Adım Atmak Mümkün müdür?

Fazla kilolardan kurtulmak ve fiziksel olarak daha sağlıklı bir yaşama geçmek için dans etmek oldukça yararlı ve eğlenceli bir seçenektir. Ankara dans kursları içinde yer alan kilo vermeyi bir zorluk olarak görmekten çıkarıp zevkli ve eğlenceli bir hale getiriyoruz.

Dans etmek, yediden yetmişe herkesin yaparken zevk alacağı bir aktivitedir. Fiziksel olarak enerji kaybına yol açtığı için sağlıklı beslenmeyle birlikte kilo kaybına da sebep olur. Devamında da kas yapımına ya da mevcut olan kas yapısının korunmasına yardım eder. Dans ederken metabolizma hızlanır ve bütün vücut çalışır.

Fiziksel olarak sağlıklı yaşamı bize sunan dans derslerinin bunun dışında sağlığımız için başka yararları da var. İşte onlardan bazıları:

  • Stres attırır: Dans ederken endorfin hormonu salgıladığınız için dans dersleri sayesinde mutlu bir gün geçirirsiniz.
  • Sosyalleştirir: Ankara dans salonları mekan olarak kullandığınızda farklı insanlarla tanışarak daha sosyal bir insan olabilirsiniz.
  • Daha esnek bir vücuda kavuşmanızı sağlar: Dans dersleri öncesinde ısınmayla başlayan esneme hareketleri aracılığıyla ders devamlılığında daha esnek olduğunuzu siz de fark edeceksiniz.
  • Hafızayı güçlü tutar: Koreografi isteyen derslerde hangi hareketi ne zaman yapmanız gerektiğini hatırda tutmaya çalışırken hafızanızın da daha güçlü olmasını sağlayacaksınız.
  • Daha genç kalmanızı sağlar: Araştırmalar gösterir ki dans ederken hem zihinsel hem de fiziksel aktivite içinde olduğunuz için bazı hastalıkların sizi yakalama ihtimali düşüktür.

Bir spor salonunu aletlere bağlı kalmaktan hoşlanmayan, spor salonuna yazılan ama ertesi gün gitmek istemeyen ve artık bu durumdan bunalan her yaştan insanı Ankara’daki dans derslerimize davet ediyoruz.

Dans ederek sağlıklı bir yaşama adım atıp bir saat derste ortalama 300-400 kalori yakabilirsiniz. Bunu yaparken hem bir profesyonel yardım alırsınız hem de spor salonunun sıkıcılığından kurtulmuş olursunuz. Bir dans öğrenmek, müzik eşliğinde eğlenceli bir şekilde vakit geçirmek de cabası…

Ankara’da Dans Salonlarında Dans Ederek Sağlıklı Kalmak Mümkün müdür?

Ankara’daki dans salonumuzda başta zayıflamayı eğlenceli hale getiren zumba olmak üzere tango, salsa, hip hop, bachata, sirtaki gibi dünyaca bilinen danslardan oluşan kurslarımızla bizim yerel danslarımız içinde olan oyun havaları, zeybek gibi kurslarımızla da hizmet vermekteyiz.

Bunlarla hem fiziksel hem zihinsel olarak kendinizi daha sağlıklı hissedeceksiniz. Bunların yanında pilates, yoga, bale, düğün dansları, çocuk dansları gibi pek çok dans kursumuzla sizlerleyiz. Haydi, siz de vakit kaybetmeden bizimle Ankara dans salonları ile dans edin. Salsa Ankara Dans Kursu’na davetlisiniz, bekliyoruz…

You may also like

Leave a Comment