The Witcher oyun serisi: Rekor kıran bir efsane oldu!

by Aybike Güzel
0 comment
The Witcher oyun geliştiricisi CD Projekt Red’in (CDPR) yeni datalarında, oyunun nitekim ne kadar büyük olduğunu gözler önüne seriyor. Stüdyo pazartesi günü The Witcher oyunlarının 75 milyondan fazla sattığını ve bu satışların 50 milyondan fazlasından tek başına The Witcher 3: Wild Hunt‘a ilişkin olduğunu açıkladı.

Tüm vakitlerin en büyük oyun serisi olma niteğinde

Bu tıp sayılar, serinin tüm vakitlerin en büyük oyun serilerinden biri olduğu deliller nitelikte. Karşılaştırma yapmak gerekirse, bu yeni satış sayıları Witcher 3’ü, her ikisi de 53 milyondan fazla satan Mario Kart 8 Deluxe ve Red Dead Redemption 2 gibi hit oyunların yanına koyuyor ve bu iki oyun da gelmiş geçmiş en çok satan oyunlar ortasında yer almakta.

Bu Witcher satış sayıları muhtemelen önümüzdeki yıllarda hayli artacak üzere görünüyor. Çünkü CDPR Aralık ayında The Witcher 3 için yeni bir güncelleme yayınlamıştı ve Şirket birinci Witcher oyununun tekrar imali, yeni bir Witcher üçlemesi ve kod adı “Project Sirius” olan bir yan oyun da dahil olmak üzere bir dizi diğer Witcher oyunları üzerinde çalışıyor.

You may also like

Leave a Comment