The Elder Scrolls V: Skyrim, RTX Remix ile yenilendi

by Aybike Güzel
0 comment
Nvidia tarafından geçtiğimiz Eylül ayında tanıtılan RTX Remix, artık de tüm vakitlerin en uygun oyunlarından The Elder Scrolls V: Skyrim‘de kullanıldı. Peki sevilen üretim, Ray Tracing (Işın izleme) vegüncel grafik teknolojileriyle nasıl görünüyor? Gelin daima bir arada bakalım.

Skyrim, RTX Remix ile yenilendi

Bilmeyenler için RTX Remix, daha yüksek kaliteli dokular, yeni aydınlatma sistemi, ışın izleme ve çözünürlük yükseltme teknolojileri ile eski oyunların tekrar düzenlenmesine imkan tanıyor diyebiliriz. Böylelikle hem kullanıcı hem de geliştiricilere açılan bu teknoloji, DirectX 8 yahut DirectX 9 destekli eski üretimlerin tekrar hayat bulmasını sağlıyor.

Paylaşılan görüntüye baktığımızda, üretimin daha gelişmiş aydınlatma ve gölge efektleriyle daha koyu bir atmosfere büründüğünü görüyoruz. Olağan ki, güzelleştirme gereken çok yer var. Hakikaten RTX Remix ile güncellenen Half Life 2’nin büyüleyici grafikler ile karşımıza çıktı. Ancak geliştirici, yetenekli Skyrim mod yapımcılarından kimileriyle görüşmeyi planlıyor. 

Ayrıca RTX Remix topluluğunun The Elder Scrolls V: Skyrim’e ek olarak The Elder Scrolls IV: Oblivion, Fallout: New Vegas, Grand Theft Auto: San Andreas ve Vampire: The Masquerade – Bloodlines üzere öteki birçok klasik PC oyunu üzerinde çalıştığını da hatırlatalım. 

You may also like

Leave a Comment