MSI, eriyen RTX 4090 güç konektörlerine tahlil getirdi

by Aybike Güzel
0 comment
Bildiğiniz üzere Nvidia RTX 4090 ekran kartına güç sağlayan 16 pinli 12VHPWR konektörleri çeşitli erime ve yanma problemleri nedeniyle sert tenkitler aldı. O denli ki mevcut problemleri araştıran ve 50 hadiseyi doğrulayan Nvidia, kullanıcıların adaptörleri yanlış bağladığını söylemişti. Günümüzde ise yeni hadiseler yaşanmaya devam ediyor. Artık MSI’ın, en azından modüler güç kaynakları için pratik bir tahlil üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

MSI, eriyen RTX 4090 güç konektörlerine tahlil getirdi

Computex 2023 aktifliği kapsamında MSI standını ziyaret eden PCWorld, MSI’ın MAG 850GL PCIe Gen5 ATX3.0 model güç kaynağında farklı bir ayrıntı keşfetti. PCWorld tarafından paylaşılan imajlara baktığımızda, yeni kabloların giriş kısmında konektörün yanlışsız bir biçimde takılıp takılmadığını gösteren sarı renkli bir kısım eklendiğini görüyoruz.

Buradaki fikir ise çok kolay, sarı renkli kısım görünür halde ise kablo yanlışsız bağlanmamış demek. Münasebetiyle yalnızca siyah kısım görünene kadar kablonun oturtulması gerekiyor.

Yeni tasarım değişikliğinin, 12VHPWRgüç konektörlerinde yaşanan bağlantı problemlerine hızlı ve pratik bir tahlil getirdiğini söyleyebiliriz. Gerçekten kabloların hakikat bir halde takılmasını sağlarken, konektör dizaynında büyük bir değişiklik gerektirmiyor. Yeni konektörlerin PSU’dan başka olarak satışa sunulup sunulmayacağı ise şimdi bilinmiyor.

You may also like

Leave a Comment