film-fotoğraf-çerçeve-duvar

Seyahat fotoğraflarınızla ne yapmalı?

by Aybike Güzel
0 comment

Siz de çok güzel seyahat fotoğraflarınızın bilgisayarınızın sabit diskinin karmaşasında kaybolduğunu görmekten sıkıldınız mı? Deniz üzerinde gün batımları, dağ yürüyüşleri, çocuklar kayak ya da kumsalda… Tüm bu anılar çok değerli ve onları ölümsüzleştirmeyi düşünürken mutlaka yakalamışsınızdır. Ancak o zaman, birkaç ay sonra fotoğraflarınızı bilgisayarınıza aktardınız, ama daha fazlası değil. Ve yavaş yavaş onları unutuyorsun. İşte seyahat fotoğraflarınıza yeni bir soluk getirecek bazı fikirler.

Fotoğraflarınızı yazdırın

En baştan başlayalım, fotoğraflarınızın kaybolmaması için yapacağınız ilk şey onları bastırmaktır. Birçok kuruluş bunu sizin için yapabilir. Elbette herhangi bir fotoğraf profesyoneli. Bu seçeneği seçerek, kalitenin bedelini ödeyeceksiniz. Bunları elbette klasik formatta, ancak daha orijinal formlarda da alabilirsiniz. Örneğin, dilerseniz tüm renklerde bile onları Polaroid’e dönüştürebilirsiniz!

Fotoğraflarınızı bir dünya haritasında görüntüleyin

ahşap dünya haritası

Orijinal bir hediye fikri arıyorsanız, neden daha önce ziyaret ettiğiniz ülkelerin fotoğraflarıyla küçük işaretler ekleyebileceğiniz ahşap bir dünya haritasına yönelmiyorsunuz? Bu fikri, oldukça kişisel olmayan, kazınmış dünya haritasından daha ilginç buluyorum.

Sevdiğiniz tüm fotoğrafları ekleyebilecek ve SİZİN fotoğraflarınızla güzel bir ahşap dünya haritasına sahip olacaksınız 🙂

Ayrıca dünya haritası ahşapta en güzel etkiye sahip! Oturma odası için mükemmel ve elbette çeşitli boylar mevcut!

Fotoğraflarınızı dekoratif bir nesneye dönüştürün

duvardaki resimler

Fotoğraflarınızın parlak kağıda basılması bir şeydir. Onları kullanmak başka.. Çünkü bilgisayarınızın derinliklerinde kaybolmazlarsa, bir kutunun derinliklerinde kaybolmak, ve bir daha asla gün ışığını görme. Bundan kaçınmaya çalışalım… Tam tersine, oturma odanızı güzelleştirme fırsatını yakalayın! Güzel bir çerçeveli fotoğrafın her zaman bir sehpa üzerinde yeri vardır. Diğer bir seçenek de, bir duvarı çerçeveli veya çerçevesiz resimlerle doldurmaktır, her tarz için uygundur. Çerçeveli fotoğraflar duvarlarınıza klasik bir hava katarken, Polaroidler biraz daha retro bir hava oluşturacak. Ancak hayal gücünüzü serbest bırakın, tüm arzularınıza karşılık gelecek bir fotoğraf duvarı oluşturabilirsiniz!

Biraz daha ileri gitmek için en sevdiğiniz fotoğrafı seçin ve ona ihtişam havası verebilirsiniz. Gerçekten de, bazı çevrimiçi baskı hizmetleri, fotoğraflarınızı ahşaptan pleksiglas ve kanvaslara kadar tüm olası malzemeler üzerinde geniş formata dönüştürmenize olanak tanır. Biraz daha eksantriklik için fotoğraflarınızdan bir duvar kağıdı bile oluşturabilir veya hava koşullarına dayanıklı bir bahçe posteri alabilirsiniz. Olasılıklar sınırsız! 😉

Fotoğraf albümü konseptinin yeniden gözden geçirilmesi

oluşturma-fotoğraf-kitap

Fotoğraflarınızı tüm ziyaretçilerinizin tam görünümünde gösterme fikri varsa, her zaman daha samimi bir şeyler yapabilirsiniz. Scrapbooking hayranları, bir hayatın tüm hikayelerini içeren fotoğraf albümlerinin oluşturulmasında aradıklarını bulacaklar. Ancak zamanınız veya eğiliminiz yoksa, tamamen internet üzerinden bir fotoğraf kitabı oluşturmanıza izin verecek birçok çevrimiçi hizmet var. Dijital fotoğraflarınızı web sitesinin sunucusuna göndererek, onları düzenleyebilir, bir tema, renkler, başlıklar, hayal edebileceğiniz tüm süsleri seçebilir, böylece fotoğraf kitabınızın size tam olarak uymasını sağlayabilirsiniz. Nihai ürün, hiçbir zaman doğrudan evinize gönderilecektir. Sevdiklerinizi memnun edecek harika bir hediye olduğu kadar mükemmel bir hatıra albümü yapacaktır.

Dijital çözümler

baskı-fotoğraf-kitap

Büyük teknoloji hayranları için tutkuları birleştirmek mümkündür. Telefonunuzun duvar kağıdını veya elbette bilgisayarınızın ekran koruyucusunu değiştirmekten biraz daha ileri gidiyoruz. Bölgedeki oyuncaklar, herkesin eğlenmesi için çoğalıyor! Özellikle dijital çerçeve. İlke basittir: pencereli değil, ekranlı bir çerçevedir. Tek yapmanız gereken fotoğraflarınızı bilgisayarınızdan doğrudan çerçeveye aktarmak ve ardından ayarların ayrıntılarını seçmek. Durdur düğmesine basana kadar fotoğraflarınız sürekli olarak kayar. Asıl avantaj, fotoğrafları istediğiniz zaman, isteklerinize ve yeni deneyimlerinize göre değiştirebilmeniz, ekleyebilmeniz ve silebilmenizdir. En azından fotoğraflar artık çekmecelerde birikmiyor!

Bazı komik fikirler: türetilmiş ürünler

Biraz hayal gücü ile fotoğraflarınızı her şeye ve her şeye dönüştürebileceğinizi bilin. Bunları evinizi dekore etmek için kullanabilir, aynı zamanda ofisinizi, giyinme odanızı ve hatta mutfağınızı da döşeyebilirsiniz. İnternette gezinirken, size sunulan olasılıklar okyanusunu çabucak fark edeceksiniz. Kartvizitler, tebrik kartları ve diğer kişiselleştirilmiş duyurularla başlar: Noel, düğün, doğum günü, Sevgililer Günü için… Ardından günlükler, takvimler ve fare altlıkları ile devam eder. Şimdiye kadar oldukça standart. Gerçekte, fotoğraflarınızı Amerikan servislerine, kupalara, bardak altlıklarına veya tabaklara yapıştırma olasılığından bahsetmeye başladığınızda orijinal hale gelir. Bütün mutfak işgal edildi! O zaman olası ve akla gelebilecek tüm araçlar var: bir cep telefonu kılıfı, bir çelenk, bir Noel balosu, bir anahtarlık, bir yer imi, bir kart oyunu, bir yapboz… Tüm nesnelerinizi kendi fotoğraflarınızla kişiselleştirebileceğinizi hayal edebiliyor musunuz? ? Ayrıca bunların hepsi sevdiklerinizi gülümsetecek güzel hediyeler.

Günümüz dijital kameralarının harika fotoğraflar çekebileceğini hepimiz biliyoruz. Cep telefonları bile bu konuda mükemmel hale geliyor. İyi fotoğraflar çekmek için artık fotoğraf sanatını anlamanıza gerek yok! Hâlâ sabit disklerimizi doldurduğumuz bu kadar çok fotoğrafla ne yapacağımızı bilmemiz gerekiyor…
Bu yazımızla sizlere bazı fikirler vermeye çalıştık. Ancak %100 kişiselleştirilmiş nesnelerinizi oluşturmak için öncülük etmekten çekinmeyin, daha da memnun kalacaksınız!

You may also like

Leave a Comment