Samsung Galaxy Fold’un ekranı lakin 18.500 katlamaya dayanabildi

by Aybike Güzel
0 comment
Samsung Galaxy Fold sonunda ABD’de satışa sunuldu. Güney Koreli şirket katlanabilir telefon örneklerinde dayanıklılık sorunu çıkınca piyasaya çıkış tarihini ertelemişti. Galaxy Fold ile ilgili tüm tasarım sorunlarını gideren Samsung aygıtı kısa bir müddet evvel piyasaya sürdü.
SquareTrade, güncellenmiş Galaxy Fold’un dayanıklılığını test etti. Özel bir robot kullanılarak katlanabilir telefon art geriye 120.000 kere katlanıp-açıldı fakat 18.500 katlamanın akabinde ekranda piksel kusuru ortaya çıktı.

Menteşesi yıprandı

Samsung daha evvel Galaxy Fold’un 200.000 katlanmaya dayanabileceğini belirtmişti. Yani bu da ortalam beş yıllık bir kullanım müddeti manasına geliyor. Yıllık ortalama 40.000 katlamadan bahsedildiğini düşünürsek ekrandaki sorun altı aylık kullanımdan sonra ortaya çıkmış oluyor.
SquareTrade tarafından yapılan testte katlanabilir telefon toplam 120.000 kere katlanıp açıldı. Üç yıl kullanıma denk gelen bu müddet zarfında Galaxy Fold’un ekranında sorun çıktı ve menteşesinde yıpranma meydana geldi. Lakin buna karşın aygıtın kullanılabilir durumda olduğu belirtiliyor.

You may also like

Leave a Comment