Joaquin Phoenix’li Joker, gişeleri sallamaya geliyor

by Aybike Güzel
0 comment
Ünlü oyuncu Joaquin Phoenix’in başrolünde yer aldığı Joker solo sineması, nihayet bu hafta prestijiyle sinemaseverlerle buluşuyor. Tüm dünyada büyük bir heyecanla beklenen sinema, bilhassa de gişe performansıyla herkesi şaşırtacak üzere. Deadline tarafından yayınlanan son varsayımlara nazaran Joker, gişe macerasına rekorlarla başlayabilir.

Joker’in birinci hafta sonunda dünya genelinde 155 milyon doların üzerinde bir gişe performansı göstermesi bekleniyor. Kuzey Amerika’da ise şu anki kestirimler sinemanın en az 80 milyon dolarlık bir hasılat elde edeceği istikametinde. Joker 80 milyon doların üzerine çıkmayı başarabilirse Kuzey Amerika’da ekim ayında vizyona giren sinemalar ortasında en süratli açılışı yapan film olacak. Rekorun bir evvelki sahibi 2017’de yayınlanan Venom sinemasıydı.

Joker, başka çizgi roman uyarlamalarına nazaran çok daha farklı bir yapıya sahip. Joker’de çizgi roman sinemasının alışılagelmiş canlı renkleri, latifeleri yahut aksiyon dolu sahneleri yer almıyor. Bunun yerine sadece tek bir karaktere ve onun enteresan değişimine odaklanan bir karakter draması var karşımızda.

Filmin bu farklı yapısı ve 18 yaş sonuyla (R-Rated) vizyona girecek olması nedeniyle üretimci şirket Warner Bros da dahil olmak üzere analistler gişede aslında çok büyük bir performans beklemiyordu. Lakin vizyon tarihi yaklaştıkça Joker’in beklenenin çok üzerinde bir hasılatla açılış yapacağı anlaşıldı. Bilhassa de ön satışlarda sinemanın tüm dünyada büyük bir ilgi gördüğü belirtiliyor.

Hangover serisinden tanıdığımız Todd Phillips tarafından yönetilen Joker, İtalya’da 76’ncısı düzenlenen Venedik Sinema Şenliği’nde Altın Aslan mükafatını alarak değerli bir muvaffakiyete imza atmıştı.

Toplumun umursamadığı başarısız bir komedyenin inanılmaz değişimini izleyeceğimiz Joker sineması, ülkemizde 4 Ekim 2019’da vizyona girecek.  

You may also like

Leave a Comment