Microsoft Surface Pro 7 duyuruldu

by Aybike Güzel
0 comment

İkisi bir ortada dizüstü bilgisayar segmentinin en istikrarlı serisi haline gelen Surface Pro bugün en yeni üyesini tanıttı. Microsoft Surface Pro 7 evvelki kuşağın üzerine biraz daha düzgünleştirilmiş özellikler sunuyor.

Microsoft Surface Pro 7 özellikleri ve fiyatı

Microsoft Surface Pro 7 modelinde 12.3 inçlik PixelSense ekran 2736×1824 piksel çözünürlük sunuyor. 3:2 imaj oranına sahip olan ekranın bir evvelki jenerasyon ile çabucak hemen tıpkı olduğunu söylemek gerek.

Onuncu jenerasyon Intel Core i3, i5 ve i7 işlemci seçenekleri ile Surface Pro 7 modelinin biraz daha performans ve güç verimliliği kazandığı söylenebilir. Ayrıyeten makul modellerde 10nm sürecindeki Intel Core i7-1065G7 işlemcisi de yer alıyor. Öteki taraftan Intel Gen11 Iris grafik üniteleri de performansa kıymetli bir katkı yapacak. Bellek tarafında ise 16GB’a kadar RAM ve 1TB’a kadar SSD seçenekleri sunuluyor.

Yeni modelde en dikkat cazibeli özellik uzun bir müddettir tüketiciler tarafından talep edilen USB Tip-C portu oldu. USB 3.1 tabanlı olduğu için Thunderbolt 3 takviyesi bulunmuyor lakin Surface Connect ilişkisi çeşitlilik sunuyor. Ayrıyeten mikrofon tarafında da bir güncelleme yapılarak sesli komutların daha güzel algılanması sağlanmış.

Surface Pen ekran kalemini de optimize eden Microsoft, Word dökümanlarında satırların üzerini çizerek silme üzere işlevlerin yanı sıra Excel dökümanlarında da hücre içerisine yazı yazma üzere yeni yetenekler eklemiş.

Bununla birlikte geliştirilen iç donanım nedeniyle pil ömründe bir kısalma kelam konusu. Geçen yılın 13 saat ortalama kullanım müddeti Surface Pro 7 modelinde 10 saate iniyor. Surface Pro 7 ay sonuna hakikat 749$ fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

 

You may also like

Leave a Comment