Çift ekranlı Surface Neo karşınızda

by Aybike Güzel
0 comment

Çift ekranlı dizüstü bilgisayarlar için Windows 10X işletim sistemini tanıtan Microsoft’un bir de sürprizi vardı. İşletim sistemi ile çalışan birinci çift ekranlı dizüstü bilgisayar tekrar Microsoft’tan geliyor.

Microsoft Surface Neo özellikleri

Microsoft Surface Neo firmanın birinci çift ekranlı dizüstü bilgisayarı. Ayrıyeten on birinci jenerasyon 10nm Lakefield yongasını barındıran birinci dizüstü bilgisayar olma özelliğine de sahip. Foveros 3D istifleme teknolojisi ile üretilen yongada 1 adet performans odaklı Sunny Cove çekirdeği ve 4 adet verimlilik odaklı Atom çekirdeği yer alıyor. Böylelikle üst düzey bir güç verimliliği ve uzun kullanım mühletleri elde ediliyor.

Microsoft bu yonganın çift ekranlı dizüstüler için özel olarak tasarlandığını tabir ediyor. Yani yeni modellerde bu işlemciyi sıklıkla görebiliriz. Daha az zar alanı kapladığı için ultra ince modellere de imkân tanıyor.

 

655 gram yükündeki tabletin ekranlarında Gorilla Glass müdafaaya yer verilmiş. İki ekranı açtığınızda 9 inçlik bir tablet ortaya çıkıyor. Geriye gerçek katlanarak çadır halinde de kullanabileceğiniz tablette uygulamalar da buna nazaran optimize edilmiş. Microsoft Surface Neo gelecek yılın ortalarında piyasada olacak.

 

You may also like

Leave a Comment