Samsung Galaxy Book 3 Pro SE’nin tasarımı ve özellikleri sızdırıldı

by Aybike Güzel
0 comment
Samsung, 1 Şubat tarihinde düzenlenecek Unpacked 2023 etkinliğinde Galaxy S23 ve Galaxy Book 3 serisi dahil olmak üzere yeni ürünlerini tanıtacak. Kısa müddet evvel sizlere Galaxy Book 3 Pro 360, Book 3 Pro ve Book 3 360’ın ayrıntılarından kelam etmiştik. Artık de seriye dahil olacak Galaxy Book 3 Pro SE modelinin tasarımı ve özellikleri sızdırıldı. 

Samsung Galaxy Book 3 Pro SE tasarımı ve özellikleri sızdırıldı

MySmartPrice tarafından aktarılanlara nazaran Galaxy Book 3 Pro SE, 1920×1080 çözünürlük sunan 15,6 inç AMOLED ekrana sahip olacak. Bununla birlikte Intel Iris Xe grafik ünitesi ile13.Nesil Intel Core i5-1340P işlemciden güç alacak dizüstü modeline, 16 GB LPDDR5 RAM ve 256 GB’a kadar NVMe SSD eşlik edecek. 

Sızdırılan görseller, Galaxy Book 3 Pro SE’nin ince ekran çerçeveleri ve tam boyutlu bir klavyeye sahip olacağını gösteriyor. Buna ek olarak Thunderbolt 4, HDMI ve USB Type-C ilişki noktaları ile donatılan model, muhtemelen Galaxy Book 2 Pro’da karşımıza çıkan gümüş renginde piyasaya sürülecek. 

Ayrıca MySmartPrice, Galaxy Book 3 Pro SE’nin seride yer alan başka modellerden farklı olarak Windows’a sahip olmayacağını açıkladı. Bu bağlamda yeni dizüstü modeli, ChromeOS yahut farklı bir işletim sistemi ile karşımıza çıkabilir. Fakat tüm bu ayrıntılar için 1 Şubat’a kadar beklememiz gerekecek.

You may also like

Leave a Comment