Samsung Galaxy A8s için Android Pie güncellemesi başladı

by Aybike Güzel
0 comment
Infinity-O ekranlı birinci akıllı telefon olan Samsung Galaxy A8s, geçtiğimiz yılın sonlarında tanıtılmıştı. Lakin ne yazık ki Android Pie işletim sistemi ile piyasaya sürülmedi. Mayıs ayında Samsung Galaxy On7 Prime ve Galaxy J7 Prime 2 için Android Pie güncellemesi dağıtılmıştı. Artık ise sıra Galaxy A8s’e gelmiş üzere görünüyor.
Maalesef şu an için güncellemenin ayrıntılı değişiklik kaydı (changelog) mevcut değil. Lakin yakında içeriği hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olacağız. Android Pie güncellemesinin Galaxy A8s telefonlara Samsung’un yeni One UI arayüzünü getirmesi bekleniyor. Ayrıyeten işletim sisteminin yeni sürümündeki yenilikleri de içerecek.

Nisan 2019 güvenlik yamasını da içeriyor

Güncelleme şu anda Çin’de Nisan ayı güvenlik yamasıyla birlikte dağıtılmaya başlandı. Beklenildiği üzere OTA üzerinden kademeli olarak yayılmaya devam edecek. Şu an için Galaxy A8s sahiplerinin yapmaları gereken şey sabırla güncellemenin kendilerine ulaşmasını beklemek.
Kesin bir tarih açıklanmasa da Android Pie güncellemesi önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm bölgelerde kullanıma sunulması bekleniyor.

You may also like

Leave a Comment