İşte 2019 Skoda Superb’in crossover esintileri taşıyan Scout versiyonu

by Aybike Güzel
0 comment

2019 Skoda Superb, dün Bratislava’da düzenlenen özel bir aktiflikle tanıtıldı. Makyaj operasyonundan geçirilen Superb, şarj edilebilir hibrit motor ve LED Matrix farlar üzere birtakım yeni teknolojileri de beraberinde getirdi. Ayrıyeten makyajla birlikte 2019 Skoda Superb serisine bir de Scout versiyonu eklendi.

Çekyalı üreticinin Fabia, Octavia, Karoq ve Kodiaq modellerinde gördüğümüz Scout versiyonu, 2019 model yılıyla birlikte şirketin amiral gemisi Superb’de de yerini aldı. 2019 Skoda Superb’in wagon gövde tipine uygulanan Scout, crossover esintileri taşıyan tasarım ögeleriyle dikkat çekiyor. Ayrıyeten, standart modele kıyasla yerden yüksek yapısı ve dört tekerlekten çekiş sistemiyle çok işlevli bir araç olduğunu hissettiriyor.

2019 Skoda Superb Scout’un kendine has özellikleri 

2019 Skoda Superb Wagon’un yerden yüksekliği Scout versiyonuyla birlikte 15 mm artmış. Ayrıyeten, araca crossover havası katmak için çamurluk ve etekler siyah plastikle kaplanmış. Krom kaplı tavan rayları ve çerçeveler, 18 inç Braga alaşım jantlar, alüminyum görünümlü ayna kapakları ve özel Scout rozetleri 2019 Skoda Superb Scout’un özellikleri ortasında. Opsiyon listesinde ise çift tonlu gövde rengi, 19 inç Manaslu alaşım jantlar ve metalik turuncu gövde ayrıntıları mevcut.

2019 Skoda Superb Scout’un kabin kısmında da birtakım farklılıklar mevcut. Orta konsol ve kapı içlerindeki ahşap kaplamalar, Scout’a özel kumaş ve dikişlerden oluşan koltuk kılıfları, ısıtmalı ön koltuklar ve bilgi-eğlence ekranındaki offroad menüsü bu farklar ortasında. Kabindeki opsiyonlar ortasında da kahverengi dikişlere sahip Alcantara/deri döşeme, ısıtmalı art koltuklar ve Uyku Paketi gibi pek çok özellik bulunuyor.

Kaputun altında iki motor seçeneği

2019 Skoda Superb Scout’un kaputu altında iki motor seçeneği bulunuyor. Kelam konusu üniteler, Superb serisindeki en güçlü motorlar ortasında. Dizel tarafında 190 beygir güç ve 400 Nm tork üreten 2.0 TDI, akaryakıtlı olarak da 272 beygir güç ve 350 Nm tork üreten 2.0 TSI mevcut. Standart olarak 7 ileri DSG ile eşlenen ünitelerde Start/Stop teknolojisi ve frenden güç geri kazanımı üzere özellikler bulunuyor.

Foto Galeri | 13 Görsel Görüntüle

You may also like

Leave a Comment