Razer, Dokunsal Geliştirme Platformu Interhaptics’i Satın Aldı

by Aybike Güzel
0 comment

Razer, bugün oyun stüdyoları için önde gelen dokunsal geliştirme platformu Interhaptics olarak da bilinen Go Touch VR SAS’ın yüzde 100 hissesini satın aldığını duyurdu. 2017 yılında kurulan Interhaptics’in misyonu, PC, konsol, mobil ve XR geliştiricileri için tutarlı, gerçekçi ve sürükleyici dokunsal çözümler sunmaktır. Stüdyolara kaliteyi, daha hızlı geliştirmeyi ve platformlar arası dağıtımı garanti eden temel araçları sağlamaya çalışır.

Razer, oyunculara mümkün olan en sürükleyici oyun deneyimini sunmak için en son yeniliklere sahip ürünler geliştirerek her zaman teknolojinin ön saflarında yer almayı amaçlıyor. 2018’de Razer Nari Ultimate ile başlayarak Razer, tescilli HyperSense teknolojisini dünyaya tanıttı ve yakın zamanda Razer Kraken V3 HyperSense ve Razer Kraken V3 Pro HyperSense’te görüldüğü gibi yüksek kaliteli haptiklerin oyun, müzik ve daha fazlası için nasıl daha derin ve sürükleyici bir deneyim sunabileceğini gösterdi. Interhaptics’in satın alınmasıyla Razer, HyperSense’i daha fazla ürüne yaymaya ve çoklu platformlarda oyun stüdyolarıyla birlikte haptik ekosistemini oluşturmaya hazırlanıyor.

Interhaptics CEO’su Eric Vezzoli, “Haptics, oyuncular için muazzam bir değere sahip” dedi. “Razer’a katılma fırsatı bizim için çok muhteşem bir fırsattı, çünkü kendilerini en ilgi çekici oyun deneyimini sunmaya adamış bir firma ve biz de Razer ailesinin bir parçası olarak birlikte yapacağımız tasarımları dört gözle bekliyoruz.”

Razer’ın donanım iş birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Alvin Cheung, “Razer’da, benzersiz ve kişiselleştirilmiş bir oyun deneyimi için sınıfının en iyisi ürünler yaratmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz, çünkü biz kendimiz de oyuncuyuz” dedi. “Interhaptics, haptikte önde gelen uzmanlığı getiriyor ve onların geliştirme platformları, HyperSense ekosistemini genişletmek için Razer’a büyük fayda sağlayacak.”

Razer tarafından satın alınmasının ardından Interhaptics Kurucusu ve CEO’su Eric Vezzoli, Razer’a Haptics Yardımcı Direktörü olarak katılacak. Interhaptics bağımsız bir varlık olarak kalacak, ancak Razer ekosistemine yakın bir şekilde entegre edilecek.

You may also like

Leave a Comment