Xiaomi 12T Özellikleri Netleşti

by Aybike Güzel
0 comment

Xiaomi, 4 Temmuz’da Xiaomi 12S serisini piyasaya sürmeyi planlıyor. Seride Xiaomi 12S, Xiaomi 12S Pro ve Xiaomi 12S Ultra cihazları yer alıyor. Yeni akıllı telefon serisinin lansmanından önce, FCC sertifika tabanında yeni bir Xiaomi akıllı telefonu daha tespit edildi. Yeni cihaz, beklenenin aksine Xiaomi 12S serisi bir cihaz değil. 91Mobiles tarafından hazırlanan bir rapor, Xiaomi 12T’nin FCC sertifika veritabanında tespit edildiğini ortaya koyuyor. Xiaomi 12T ile ilgili bilgileri içeren FCC listesi aynı zamanda, akıllı telefonun model numarasını ve bazı önemli özelliklerini de ortaya koyuyor.


Xiaomi 11T Pro

Yaklaşmakta olan Xiaomi 12T akıllı telefon, 22071212AG model numarası ile FCC sertifikasyon veritabanında ortaya çıktı. Model numarasında yer alan “G” harfi, cihazın global pazarlarda da satışa sunulacağını gösteriyor. FCC listesi, cihazın 8GB + 128GB ve 8GB + 256GB konfigürasyonları ile satışa sunulacağını belirtiyor. Sertifika listesi ayrıca, yaklaşmakta olan akıllı telefonun WiFi 6, Bluetooth, NFC ve GPS’i destekleyeceğini de ortaya koyuyor.

Bunların yanı sıra, Mukul Sharma tarafından Twitter üzerinden paylaşılan bilgilere göre Xiaomi 12T, sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 işlemci tarafından desteklenecek. Bahsi geçen SoC, halihazırda Qualcomm’un en iyi çipseti. Akıllı telefonun ayrıca 120Hz AMOLED ekran paneli sunduğu söyleniyor. Cihazda yer alan ekranın boyutu ise şu an için net değil. Yeni cihaz, Xiaomi 11T Pro‘ya benzer şekilde 120W HyperCharge desteği ile donatılmış olarak gelebilir.

Son olarak Xiaomi 12T akıllı telefonun, Android 12 tabanlı MIUI 13 ile kutudan çıkacağını belirtelim. Ayrıca cihazda, OIS destekli birincil kamera sensörü bulunacağını da ekleyelim.

You may also like

Leave a Comment