A550M ve A770M Destekli Arc 30.0.101.1743 Sürücüsü Yayınlandı

by Aybike Güzel
0 comment

Intel, Arc Alchemist ekran kartlarıyla birlikte tamamen yeni bir sürücü arayüzüne geçiş yapmıştı. Arc Control’de çok daha fazla işlev yer alacak ve şirket yeni özellikler getirmeye de devam ediyor. Henüz yeni yayınlanan Arc 30.0.101.1743 Beta sürücüsü, “Gelişmiş Performans Optimizasyonları” (Advanced Performance Optimizations-APO) adlı yeni bir özellikle birlikte geliyor. Intel, bu APO özelliğinin giderek daha fazla kıyaslama ve oyunu kapsayacak şekilde genişleyeceğini söylüyor.

Yeni sürücü ayrıca yeni Arc A770M ve A550M harici mobil GPU’lar için destek getiriyor. Bu da Arc 3 serisinin ardından Arc 5 ve Arc 7 serilerinin yakında piyasada olacağının bir göstergesi. Sürekli olarak oyunlara optimizasyonlar getirmeye başlayan şirket, Monster Hunter Rise: Sunbreak, F1 22 ve Arcadegeddon için sürücüsüne destek ekledi. Detaylı değişim listesini aşağıdan görebilir, sürücüyü bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

  • Intel Arc A770M ve A550M grafikleri için (Codename Alchemist) destek.
  • Intel Arc A-Serisi ekran kartlarında Monster Hunter Rise: Sunbreak, F1 22 ve Arcadegeddon için Intel Game On Driver desteği.
  • Advanced Performance Optimizations: Kullanıcıların Arc Control’de gelişmiş uygulama optimizasyonlarını seçmesine ve etkinleştirmesine olanak tanıyan yeni bir özellik sunuluyor. Özelliğin ilk uygulaması yalnızca 3DMark Timespy ve 3DMark Port Royale’ı kapsayacak. Entegre grafik performansının yanı sıra harici GPU oyun ve içerik oluşturma uygulamaları, optimizasyonların devre dışı bırakılmasından herhangi bir performans etkisi görmeyecek.
  • Metro Exodus: Enhanced Edition (DX12), Horizon Zero Dawn (DX12), F1 2020(DX12), Crossfire (DX9) ve Euro Truck Simulator 2 (DX11) gibi oyunları oynarken doku bozulmaları.
  • Horizon Zero Dawn (DX12): Bir yarışa girerken oyunun çökmesi veya kilitlenmesi.
  • Sims 4 (DX9): Bir kaydetme dosyası yüklerken zaman zaman çökmeler yaşanması.
  • Ghostwire: Tokyo (DX12): Oyun sırasında kesintili uygulama çökmeleri.

You may also like

Leave a Comment