Elon Musk herkesi ofise çağırdı, Tesla hazırlıksız yakalandı

by Aybike Güzel
0 comment

Pazartesi günü The Information tarafından yapılan bir araştırmaya göre Tesla, toplu olarak ofise dönen çalışanlar için yeterli hazırlığı yapmamıştı. Ofise dönen çalışanlar, park yeri sorunları, masa sıkıntısı ve zayıf Wi-Fi gibi çalışmayı engelleyen durumlarla karşı karşıya kaldı.

Bu dönüş, CEO Elon Musk’ın 31 Mayıs’ta bir personel e-postasında herkesin haftada 40 saat ofiste çalışmasını beklediğini yazmasının ardından geldi. Çalışanların gelmemeleri durumunda, elektrikli otomobil şirketi onların istifa ettiğini varsayacaktı.

Birçok Tesla ofis çalışanı, salgının başlangıcından bu yana evden çalışıyordu. The Information’ın bildirdiğine göre, çalışan sayısı salgın öncesi dönemden bu yana iki katına çıktı ve şirket bu ölçekte yüz yüze çalışmaya dönüş için hazırlıklı değildi.

Çalışanların yüz yüze çalışma baskısı ile karşılaşmalarının ardından, bazıları Tesla’nın Fremont, California ofisine seyahat ederek yalnızca oturma yeri sıkıntısı ve zayıf bir Wi-Fi bağlantısıyla yüz yüze gelerek saatlerini harcadı.

The Information, Tesla’ya olan yatırımcı güveninin düştüğünü ve hisselerin Nisan ayından bu yana %35 değer kaybettiğini ekliyor. Musk, Twitter’ı yaklaşık 44 milyar dolara satın almak için bir anlaşma yaptı. Ancak bu anlaşma henüz son aşamaya gelebilmiş değil.

You may also like

Leave a Comment