polinezya'yı ziyaret et

Polinezya’da Ne Yapılır?

by Aybike Güzel
0 comment

Her zaman turkuaz sularda yüzmek ve hindistancevizi ağaçlarının altında dinlenmek istediyseniz, başlamanın ve Polinezya’ya bir bilet almanın tam zamanı.

Tahiti ve Bora Bora orada sizi bekliyor, size bir cennet tadı vermeye hazır. Tiare çiçekleri, ince kumlu plajlar ve deniz dibinin keşfi sizindir!

Ancak Fransız Polinezyası 118 ada ile 5 takımadaya sahip olduğundan, nereden başlayacağınızı kesinlikle bilemezsiniz. İşte bu yüzden size kesinlikle ziyaret etmeniz gereken 4 listeyi sunuyoruz.

Mutlaka görülmesi gereken Tahiti

Polinezya’daki varış noktanız ne olursa olsun, mutlaka geçeceksiniz. Tahiti ve başkenti pape’ete. Öyleyse, diğerlerinden çok daha köpüren bu adanın atmosferini içinize çekmek için birkaç gün ayırın.

Adanın etrafını dolaşmak, konaklamanız sırasında neler bekleyeceğiniz konusunda size iyi bir fikir verecektir. Toplamda kat edilecek sadece 120 km var! Bu, karaya çıkmanıza ve orada kısa bir yürüyüş yapmanıza izin verecektir.

Yemyeşil bitki örtüsünde yapacağınız gezinti size güzel sürprizler sunacaktır: örneğin, içinde yüzebilirsiniz. şelaleler Faarumai ya da kutsal sularda Vaipahi su bahçesi de Mataiea.

En cesur yürüyüşçüler tepeye tırmanmayı deneyebilir. Orohena Dağı, Fransız Polinezyası’nın en yüksek zirvesi (2.241 metre) – adayı doğuran yanardağ – ve güzel bir kaldera oluşturan kraterinin kalbine iner. Diğerleri tırmanmayı tercih edecek Aorai Dağı (2.066 metre) veya kendilerini kapalı alanda kalmakla sınırlayacaktır. Papenoo Vadisi muhteşem manzaralarını gözlemlemek için.

En güzel panoramaya sahip olacağınızı unutmayın. Tahiti belvedere’den Taravao Platosu dan beri Tahara’a Geçidi.

AT pape’eteziyaret edebilirsiniz Notre Dame KatedraliP’de kendinizi yenileyinbegonvil kemerisakinleri ile değiş tokuş Vai’été merkez meydanı ya da deniz kenarında gezintiye çıkın Pa’ofa’i Bahçeleri. Ayrıca gidebilirsin Paul Gauguin Müzesi ve Müzesi İnci Robert Wan.

pazara gitmeyi unutmayın pape’ete. Hayatla iç içedir ve gerçek bir renk ve koku gösterisi göreceksiniz. Her şeyden önce, hediyelik eşya stoklayabilir ve tüm sevdikleriniz için hindistancevizi yağı, sepetler ve hatta vanilya getirebilirsiniz.

Yemeklere gelince, şehrin her yerinde ve özellikle rıhtımlarda ruletler (mobil standlar) göreceksiniz. pape’ete. Satıcılar, taze ve çiğ balık, şiş, krep ve hatta Çin yemekleri de dahil olmak üzere tatmanız için her türlü yemeği hazırlayacaktır. Kendinizi takımadaların geleneksel yemeği olan fafaru, bir çiğ deniz ürünleri yemeği. Ve sonra size otel restoran menülerinden çok daha ucuza mal olacak.

Aylaklık için kara kumlu plajlara giderek manzarayı değiştirin. Papeenoile ilgili Lafayetteya da Nokta Venüs. Ancak su aktivitelerini tercih ediyorsanız, Vaivaa Plajı şnorkelle yüzme şansınızı denemek ve mercanları ve egzotik balıkları veya deniz lekelerini gözlemlemek için çaylak veya taharuu sörfçülerin dev dalgaları evcilleştirdiğini görmek için.

Ayrıca bkz. üfleyici deliğidalgaların etkileyici bir gürültüye neden olan bir gayzer oluşturmak için acele ettiği bir sualtı mağarası.

Benim için Tahiti, Polinezya gezinizin olmazsa olmazı! Bu adaya uğramamak düşünülemez 🙂

Moorea, kaba taş

polinezya'da ne yapılır - moorea

Moorea itibaren tekneyle 30 ila 45 dakika uzaklıktadır. pape’ete ve çok daha küçüktür Tahiti (adanın turu sadece 60 km’dir). Ayrıca kabartma ve gerçekten etkileyici lagün arasındaki kontrastla çok daha doğal. Ayrıca, hiç vakit kaybetmeden birinden diğerine geçiyoruz.

Gibi Tahitiada doğa yürüyüşüne uygundur: birçok parkur çok iyi işaretlenmiştir ve yürüyüşünüzün sonunda muhteşem manzaralarla karşılaşacaksınız.

Ve eğer en yüksek zirvesi Moorea bu Tohive Dağı (1.207 metre), ancak Belvedere (deniz seviyesinden 240 metre yükseklikte) nefes kesen bir manzaraya sahip olacaksınız. Aşçı Körfezi ve bununOpunohuana koyları Moorea.

Mutlaka orada yapılacak en güzel aktiviteler arasında mutlaka köpekbalıkları ve vatozlarla yüzmeye gitmelisiniz. Onları kumsalların ortasında gelişmeyi sevdikleri kumsalın kenarında bulacaksınız. Tüm bu yüzgeçlerin yakınında yüzmek sana ürperti verecek. Ancak, personelin yaralı kaplumbağaları lagüne geri bırakmadan önce tedavi ettiği Deniz Kaplumbağası Koruma Merkezi’ne giderek daha az korkabilirsiniz.

Ancak deniz dibi birçok başka türle dolu olduğundan, kendinizi hemen bir ilk dalışla şımartın. Örneğin, yapabileceksiniz Lagoonariumiçin bir zorunluluk Moorea. Her türlü mercan ve balığı gözlemlemenizi sağlayacak işaretlenmiş rotayı izleyerek günü orada dinlenerek ve şnorkelle yüzerek geçirebilirsiniz.

Huahine, yeşil ada

yarımadaHuahine otantik kaldı ve turist selinden kaçınmayı başardı. Üstelik yerinde ne büyük otel ne de restoran bulamazsınız. Bu nedenle, huzur ve her anın tadını çıkarmak istiyorsanız, gitmeniz gereken yer burasıdır; sessiz köşeler boldur.

Örneğin, iki adadan daha küçük olanın tepesine tırmanabilirsiniz, Huahine Itiköyündeki nehre git yapmak Kutsal yılan balıklarını bulacağınız, hatta dünyanın cennet gibi sahillerinden birinde dinleneceğiniz yer. Huahine.

Ve eğer aradığınız insanlarla tanışmaksa, aynı zamanda doğru yere geldiniz. Yerliler size sepet örmeyi veya çiçek taçları yapmayı öğretecekler. Son olarak, vahinlerin muhteşem sallanması ve inci istiridye aşılama teknikleri hakkında da her şeyi öğreneceksiniz (Huahine İnci Çiftlikleri).

Bora Bora, harika

bora borayı keşfet

Pasifik’in İncisi lakaplı, Bora Bora Polinezya’daki kalışınızın bir parçası olmalı. Lagünün mavisinin çeşitli tonları, ince kumlu plajlarının cazibesi ve bu adadan gelen lüks hissi arasında gerçek bir kartpostal ortamındasınız. Mükemmel bir balayı için favori mekan!

AT Bora Bora, sen de sıkılmayacaksın. Her şeyden önce, hızlıca bir şnorkel ve palet alın ve köpekbalıkları, vatozlar ve Manta ışınlarıyla tanışın. Ardından, iyi bir yürüyüş ayakkabısı giyin ve yolun kenarında biraz yürüyüş yapın. Otemanu Dağı (727 metrelik uyuyan bir yanardağ). Ayrıca adanın etrafını (32 km) bisikletle, atv ve hatta 4X4 ile dolaşabilirsiniz. Heyecan arayanlar paraşütle atlama veya jet ski yapmayı tercih edecekler.

Yine de, ancak bir teknenin güvertesinden muhteşem bir gün batımını izleme ve ukulele çalmayı dinleme fırsatınız varsa, gerçekten cennette olacaksınız.

You may also like

Leave a Comment