kamp provence alpes cote azur

Fransa’da hangi bölgelerde kamp yapılır?

by Aybike Güzel
0 comment

Tatiliniz sırasında elementinizin dışında kalmak için gerçekten çok uzaklara gitmeniz mi gerekiyor? Yaz tatilleri için hava yolculuğunun ekolojik etkisini fark ettiğimiz ve giderek evimize yakın seyahat etmek istediğimiz bir zamanda, Fransa’yı mümkün olan en güzel destinasyonlardan biri olarak görmenin zamanı geldi. Gerçekten de güzel ülkemiz, sayısız olduğu kadar çeşitli manzaralar da sunuyor. İster deniz havasını, ister dağlık manzaraları, ister kırsalın seslerini tercih edin, kendi ülkenizde servis edilecek bir şeyiniz var. Bu nedenle bu makale sizi kamp yapmak için Fransa’nın en güzel üç bölgesinin izinden gitmeye davet ediyor.

Akdeniz kıyısında: Provence-Alpes-Côte d’Azur

PACA bölgesi, deniz kenarında, turkuaz mavisi, nefes kesen dağlık manzaraları ve her şeyden önce muhteşem bir yaz güneşi ile bir bölge olarak düşünülebilir. Pekala… yanılmıyorsun! PACA bölgesi hiç şüphesiz Fransa’da kamp yapmak için en güzel bölgelerin ilk 3’ündedir. En popüler kamp alanları arasında Yelloh! Köy, deniz kenarında, aynı zamanda biraz daha iç kısımda olan ve çoğunlukla sizi serinletmek için yüzme havuzları ile donatılmış ve size daha büyük ve daha küçük oturmak için onlarca farklı aktivite sunacak olan köyler. Yelloh’da! Köyde 3 tip konaklama, çıplak sahalar, çadır kiralama ve yazlık kiralama bulacaksınız. 78’den fazla Yelloh var! Fransa’da, pek çok bölgede dolambaçlı yoldan gitmeye değer bir köy 😉

Kırsal alanda kamp yapmak: Normandiya’yı farklı bir şekilde keşfedin

Sıcak havalardan korkuyor ama yine de güzel bir yerde kamp yapmak istiyorsanız, Normandiya bölgesi şüphesiz tam size göre. Normandiya’nın yağmurlu ününü aklınızdan çıkarın, hava size söylendiğinden çok daha güzel! Etretat’ın kayalıklarına hayranlıkla bakma, Norman mutfağının tadına bakma – bol miktarda taze krema, abartı değil – veya sizi Mont-Saint -Michael’e götürebilecek uzun bisiklet gezileri yapma fırsatını yakalayabilirsiniz.

kamp alanı normandiya

Auvergne-Rhône-Alpes bölgesindeki dağ kamp alanı

Yaz aylarında dağlarda kamp yapmanın neredeyse sihirli bir yanı var. Auvergne-Rhône-Alpes bölgesi, sönmüş yanardağlar üzerinde birçok yürüyüş parkuru ve kesinlikle muhteşem manzaralar ile size bunu sunabilir. Yeşil manzaralar ve tam dinlenme, mümkün olan en iyi tatilleri geçirmenizi sağlamak için orada olacak. Kendinizi bir balonun içinde gibi hissedeceksiniz ve kamp yapmak, pillerinizi birkaç gün boyunca tamamen şarj etmenin en iyi yoludur. Drôme’da, Ardèche’nin kalbinde veya Puy-de-Dôme’da olsun, kamp alanına ayak bastığınız andan itibaren doğru kararı verdiğinizi bileceksiniz.

Fransa’nın manzara ve manzara açısından sunabileceği o kadar çok şey var ki, evden birkaç yüz kilometre uzakta keşfedilecek çok şey varken tatil için dünyanın diğer ucuna gitmek utanç verici olurdu. Yerel Fransız kültürlerini keşfetmek ve ülkeniz hakkında her zaman biraz daha fazla şey öğrenmek için kamp alanlarının Tour de France macerasına çıkın.

You may also like

Leave a Comment