OnePlus 7 Pro kullanıcılarından bir kısmı, “hayalet dokunuş” sorunu yaşamaya başladı

by Aybike Güzel
0 comment
Çinli akıllı telefon üreticisi OnePlus, geçtiğimiz günlerde yeni amiral gemisi OnePlus 7’yi tanıtmıştı. Güçlü donanımı, gelişmiş kamera özellikleri ve 30W Warp Charge teknolojisi ile dikkatler üzerine toplayan aygıtın elbet en büyük cazibe merkezlerinden biri 90Hz yenileme suratına sahip olan ekranıydı.  
Ancak ne yazık ki kullanıcılarının başına gelen birtakım küçük talihsizlikler sebebiyle şirketin OnePlus 7 Pro‘nun ekranları ile başı kaygıda. Şu an için çok yaygın bir sorun olmasa da OnePlus 7 Pro kullanıcılarından kayda kıymet bir kısmı telefonlarında “hayalet dokunuş” sorunu yaşamaya başladılar.
 
Kimi durumlarda çok rahatsız edici duruma gelebilen bu sorun, kullanıcıların ekranda hiç dokunmadıkları kısımların cevap vermesine ve telefonun güya öbür bir kullanıcı tarafından kullanılıyormuş üzere rastgele süreçler yapmasına sebep oluyor. Aşağıda yer alan görüntüde sorun açık bir formda görülebiliyor.
 
OnePlus Forumları ve Reddit‘te açılan bir bahiste birçok OnePlus 7 Pro sahibi, tıpkı problemden muzdarip olduklarını ile getirdi. Ayrıyeten Android Central da, takım üyelerinden birinin, minimum derecede de olsa, bu sorunu yaşadığını lisana getirdi.
Bazı kullanıcılar bu sorunun sadece birkaç saniye yaşandığından kelam ederken, kimileri ise uzun mühlet yaşamaktan şikayetçi. Kullanıcılar CPU-Z uygulamasının hayalet dokunuşları tespit edebilmek için yeterli bir nokta olduğuna dikkat çekiyorlar.

Neyse ki OnePlus‘ın hususla ilgili karşılığı gecikmedi. Şirket, sorunu ayrıntılı bir halde araştırdıklarını ve bu sorunu yaşayan kullanıcılarla OnePlus Topluluğu uygulaması yahut OnePlus Forumları aracılığıyla irtibata geçileceğini duyurdu.

You may also like

Leave a Comment