OnePlus 3 ve 3T, Android Pie güncellemesi aldı

by Aybike Güzel
0 comment
Nisan ayında başlayan beta testlerinin akabinde OnePlus tarafından bugün açıklandığı üzere OnePlus 3 ve 3T modelleri, stabil Android 9 Pie sürümüne güncellendi. Her iki aygıtın arayüz kodu ise OxygenOS 9.0.2 oldu.
Beklendiği üzere Android Pie arayüzünü getiren güncelleme, başka değerli ekstraları da getiriyor. Bunlardan kimileri yeni Rahatsız Etme modunda ek şahsileştirme seçenekleri ve arama uygulamasında Google Duo dayanağı, kamera uygulamasında ise Google Lens dayanağı olarak sayılabilir.
Güncelleme içerisinde gelen Nisan 2019 güvenlik paketi, aygıtın güvenilirliğini epey yılın akabinde muhafazaya devam ediyor. 2016 yılının Haziran ayında satışa sunulan OnePlus 3 ve birebir yılın Kasım ayında satışa sunulan OnePlus 3T, ortadan üç yıl geçmesine karşın performanslarını muhafazanın yanında yazılımsal olarak tazelenmeleri sayesinde Android aygıtların da aslında uzun ömürlü olabildiğinin birer göstergesi. Hatırlarsanız bu aygıtların ikisi de Android Marshmallow yüklü olarak kutudan çıkmıştı.

Aşamalı olarak dağıtılan bu güncelleme, bugün içinde sonlu sayıda kullanıcıya ulaşacak ancak bir iki hafta içerisinde muhtemelen dünyadaki herkes Android Pie ile OnePlus 3 modellerini kullanmaya devam edecektir.

You may also like

Leave a Comment