Netflix ‘Haftanın En Âlâ 10’ listelerini test etmeye başladı

by Aybike Güzel
0 comment
Fiyat yükseltmelerinin ve rakiplerin açıklanmasının akabinde birinci ekonomik raporunu paylaşan Netflix, 148 milyon aboneyi geçerek bunun şimdiye kadar en çok abone kazandığı ikinci çeyrek olduğu bilgisini paylaştı. Firma son üç ayda 9,6 milyon yeni abone kazandı. 
Yeni test edilen özellik ise her hafta güncellenecek en güzel 10 içerikten oluşacak. İzleyicileri öteki kullanıcılar ne izliyor konusunda bilgilendirecek olan bu listeler, uzun vakittir talep edilen bir özellikti. Şimdilik Birleşik Krallık’ta test edilen özellik sorun çıkmazsa her yere yayılacaktır. 

Netflix bu raporda ayrıyeten kendi karakterine pek de uymayarak orjinal içeriklerinin bir kısmının izlenme sayılarını da paylaştı. Bunlara nazaran:

  • Triple Frontier – 52 milyon
  • Umbrella Academy – 45 milyon
  • The Highwayman – 40 milyon
  • Fyre: The Greatest Party That Never Happened – 20 milyon
Rekabet konusuna gelindiğinde görünüşe nazaran Netflix, Disney+ yahut Apple TV+ konusunda rastgele bir kaygıya sahip değil. Klasik TV alışkanlıklarının değişmeye devam etmesiyle birlikte kesimdeki herkesin büyümeye devam edeceği düşünülüyor. 
 

CEO Reed Hastings tarafından yapılan açıklamaya nazaran Netflix artık izlenme sayılarını çeyreklik raporlarında paylaşacak. Yetkililer ayrıyeten fiyatlandırma ve paket çeşitliliğinde denemeler yapmaya devam edeceklerini açıkladı. Geçtiğimiz hafta bildiğiniz üzere Netflix 2 liraya kadar inen haftalık paketleri ülkemizde sunmaya başlamıştı.

You may also like

Leave a Comment