Facebook, İngiltere ve Fransa’da Messenger üzerinden para transferini sonlandıracak

by Aybike Güzel
0 comment
Bildiğiniz üzere Facebook, Messenger üzerinden para transferi yapılabilmesini sağlıyor. Bu özellik ülkemizde şimdi kullanılmasa da, bir müddettir kullanıma sunulduğu İngiltere ve Fransa‘da da durduruluyor. Gelen haberlere nazaran şirketin bu mevzuda başka planları var.

Facebook’un dijital para ünitesi geliyor

Facebook, Engadget’e verdiği demeçte Messenger ödemelerini 15 Haziran itibarıyla sonlandıracağını doğruladı. Yapılan açıklamada ise kullanıcılara daha âlâ bir deneyim sunmak istedikleri belirtilirken, şirketin uzun müddettir üzerinde çalıştığı dijital para ünitesi hakkında ipuçları verildi. Facebook, Messenger üzerinden kendi dijital para biriminin transfer edilmesi için uğraşıyor.
Facebook’un bu dijital para ünitesi temelde WhatsApp için geliştiriliyor ve ABD dolarına bağlı bir sistemle çalışacak. Hususla ilgili şimdi bir bilgi yok fakat bu sistemin, kullanıcı tecrübesini epeyce yükselteceği ve insanların birbirlerine para göndermelerinin çok kolaylaşacağı tabir ediliyor. Facebook bu yeni dijital para ünitesini ne vakit duyuracağını ise şimdi açıklamış değil.

You may also like

Leave a Comment