Twitter “yanıt gizleme” özelliğini ne vakit kullanıma sunacağını açıkladı

by Aybike Güzel
0 comment
Sosyal medya kullanıcılarının güzeline gitmeyen durumlardan biri de, paylaştıkları gönderiye gelen olumsuz yahut hakaret içerikli yanıtların olduğunu söyleyebiliriz. Kimi platformlarda bu yanıtların silinmesi yahut gizlenmesi mümkün olsa da Twitter bu türlü bir seçenek sunmuyordu. Fakat şirket, gelen istekler sonucunda yanıt gizleme özelliğini geliştirmeye başladı.

Haziran ayında kullanıma sunulacak

Twitter’ın karşılık gizleme seçeneği, attığınız tweet’lere gelen rahatsız edici veya hakaret içeren karşılıkları gizleyebilmenizi sağlıyor. Şirketin Haziran ayında kullanıma sunacağı bu özelliğin yanlış kullanımının önüne geçilmesi için, gizlenen yanıtlar başka kullanıcılar tarafından tek bir tıklama ile görülebilecek.

Twitter’ın kıdemli eser müdürü Michelle Yasmeen Haq bahisle ilgili olarak: “Twitter’da değişik sohbetler başlatan beşerler bizim için çok değerli ve biz de onlara biraz denetim vererek onların konuşmalarını mümkün olduğunca sağlıklı yapmalarını sağlamak istiyoruz.” sözlerini kullandı. Bu hafta bir TED etkinliğinde konuşan Twitter CEO’su Jack Dorsey, Twitter’ın şu anki haliyle “başkalarını taciz etmeyi ve berbata kullanmayı çok kolay hale getirdiğini” itiraf etmişti. Yeni bilhassa birlikte bu durumun da azalacağı öngörülüyor.

You may also like

Leave a Comment