Mortal Kombat sinemasının vizyon tarihi belirli oldu

by Aybike Güzel
0 comment
Warner Bros’un yeni Mortal Kombat sinemasının vizyon tarihi muhakkak oldu. Üretimci stüdyo tarafından bugün yapılan resmi açıklamaya nazaran sinema, 5 Mart 2021’de sinemaseverlerle buluşacak. Mortal Kombat reboot sinemasının çekimlerinin yakında başlaması bekleniyor.

Warner Bros yeni bir Mortal Kombat sineması üzerinde çalıştıklarını birinci olarak 2016 yılında duyurmuştu. Lakin bütçe ve senaryo üzere kısımlarda birtakım sorunlar yaşanması ve direktör arayışının da uzun bir müddet sonuç vermemesi nedeniyle proje oldukça bir ertelenmek zorunda kaldı. Nihayet tüm bu sorunları çözen Warner Bros. artık bu yıl içerisinde Güney Avustralya’da sinemanın çekimlerine start vermeye hazırlanıyor.

Mortal Kombat sinemasının yapımcılığını Aquaman ve Süratli ve Öfkeli 7 üzere sinemalardan tanıdığımız James Wan üstleniyor. Direktör koltuğunda ise Simon McQuoid oturacak. Mortal Kombat sineması Simon McQuoid’in Hollywood’daki birinci direktörlük misyonu olacak.

Mortal Kombat serisinin daha evvel 90’lı yıllarda iki sineması çekilmişti. 1995 yılında vizyona giren sinema hem serinin hayranları hem de genel izleyici tarafından olumlu yorumlar almış, gişede de beklentilerin üzerinde bir performans göstermişti. Birinci Mortal Kombat sineması ortadan geçen 24 yıla karşın hala birçok sinemasever tarafından en düzgün oyun uyarlaması olarak görülüyor.

1997’deki ikinci Mortal Kombat sineması ise eleştirel manada ve gişe performansı olarak büyük bir başarısızlık olmuştu. Warner Bros yaklaşık 25 yılın akabinde nihayet seriyi tekrar beyaz perdeye getiriyor. Bakalım yeni sinema beklentilerimizi karşılayabilecek mi. 

You may also like

Leave a Comment