Microsoft, Windows 10 İndirme Belgelerini Sunmaya Devam Edecek

by Aybike Güzel
0 comment

Microsoft, Windows 10 eser anahtarlarını/lisanslarını 1 Şubat’ta satmayı bırakacağını bildirmişti. Yani eski işletim sisteminin bir kopyasını satın almak için son gün 31 Ocak. Şirket Şubat ayında Windows 10 lisanslarının satışını durduruyor olabilir, lakin dokümanlarda sessiz sedasız yapılan değişikliklere bakılırsa heyetim belgeleri kaldırılmayacak.

Başka bir deyişle, pak suram yaptığımız ISO evrakı ve Medya Oluşturma Aracı (Media Creation Tool) resmi web sayfasında yer almaya devam edecek. Ayrıyeten bunun Home ve Pro dahil olmak üzere Windows 10’un tüm sürümleri için geçerli olduğunu belirtelim.

Tüketicilere yönelik Windows 10 sayfalarında indirmelerin 31 Ocak’ta sonlanacağından bahsedilmiyor. Bu, Microsoft Mağaza bildiriminin sadece “ücretli indirmeler” için geçerli olduğu ve indirme portalı aracılığıyla sunulan ISO’lar için geçerli olmadığı manasına geliyor.

Öte yandan, Windows 10’un 14 Ekim 2025’e kadar destekleneceğini bir sefer daha hatırlatmış olalım. Bu tarihe kadar en azından makûs emelli yazılımlara karşı muhafaza sağlanacak, yeni güncellemeler yayınlanacak. Lakin Microsoft’un ne vakte kadar yeni özellikler sunacağını bilemeyiz.

Son olarak, Microsoft üzerinden Windows 10 lisansı satın alamasanız bile öteki çevrimiçi satıcılardan eser anahtarları satın almaya devam edebilirsiniz. Bir öbür seçenek ise Windows 11 lisansı almak, aktifleştirmek ve Windows 10’a geçiş yapmak.

You may also like

Leave a Comment