ASUS IoT, Yeni Uç Bilişim Yapay Zekâ Sistemi PE3000G’yi Duyurdu

by Aybike Güzel
0 comment

ASUS IoT, NVIDIA ve Intel’in Mobile PCI Express Module (MXM) GPU’larına dayanak veren birinci uç bilişim yapay zekâ sistemi PE3000G’yi duyurdu. Bu orijinal endüstriyel bilgisayar NVIDIA Ampere/Turing ve Intel Arc A serisi MXM GPU’larla kusursuz ahenk sağlıyor.

12. Kuşak Intel Core işlemci ve 64 Gb’a kadar DDR5 4800 MHz bellekle donatılan, başarısı kanıtlanmış bir dizayna sahip, fan kullanmadan üstün termal performans gösteren ve hem fizikî hem mekanik açıdan son derece sağlam yapıda olan PE3000G yapay zekâ odaklı uç bilişim tahlillerine rakipsiz kullanım ömrünü, süreç gücünü, esnekliği ve güvenilirliği getiriyor. Bu özellikleriyle eser güvenilirliğin, uzun ömrün ve GPU ile CPU ölçeklenebilirliğinin büyük ehemmiyet taşıdığı ortamlar için ülkü bir tahlil haline geliyor.

“PE3000G, endüstriyel ortamlarda yapay zekâ çıkarımlarını hızlandırma ve şiddetli şartlarda çalışabilme taleplerine karşı ASUS IoT’nin bir cevabı niteliğinde.” diyen ASUS IoT İş Ünitesi Genel Müdürü KuoWei Chao, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Sağlam gücün yanı sıra gelişmiş termal ve mekanik tasarım sayesinde bu model uç bilişim yapay zekâ çıkarım uygulamalarını kritik kıymet taşıyan çok taraflı uygulamalara dönüştürüyor. PE3000G; fabrika otomasyonunda makine görüşü, dış yer gözetleme sistemleri ve otonom araçlarda yapay zekâ tabanlı çıkarım sistemleri üzere SWaP kısıtlı uygulamalarda uç bilişim yapay zekâ çıkarımlarını hızlandırmak için ülkü.”

PE3000G, 8-48 volt aralığında DC girişlerini kabul eden yepisyeni bir güç dağıtım dizaynına ve araç içi ihtiyaçları karşılayan yerleşik ateşleme denetim sistemine sahip. Vidayla sabitlenen giriş çıkışlar son derece güçlü bir yapı oluşturuyor. Askeri sınıf MIL-STD-810H darbe ve titreşim testinden geçen bu model otonom araçlarda yapay zekâ dayanaklı çıkarım sistemleri için harika bir tercih haline geliyor.

Ayrıca IP kameralar üzere endüstriyel kameralarda Power Over Ethernet Plus (PoE+) takviyesi ile PE3000G, çeşitli makine görüşü ve gözetleme uygulamalarına güç veriyor. Isıyı dağıtan gelişmiş bir dizayna sahip olan eserde iki adet özel soğutma bloğu ve patent başvurusu yapılmış sistem tasarımı ile en güçlü şartlarda bile sağlam performans sunuluyor.

You may also like

Leave a Comment