Küçük ekranlı iPhone argümanları güçleniyor

by Aybike Güzel
0 comment

Akıllı telefon pazarında son devirde bir sakinlik içerisine giren Apple en azından hizmetler tarafında gelirlerini arttırarak bunu kompense etmeye çalışıyor. Bununla birlikte iPhone stratejisine acil bir atak kaide. Bu da küçük ekranlı iPhone üzerinden olacak.

iPhone XE özellikleri ve fiyatı

Apple’ın ilk iPhone SE atılımı devrine nazaran başarılı olmuş ve 4 inçlik ekran arayan tüketiciler için en uygun alternatif haline gelmişti. Gerçi o devir Apple rekor üzerine rekor kırdığı için bir geçiş süreci olarak görülmüş ve ikinci jenerasyon iPhone SE çalışmaları da rafa kalkmıştı.

Bugün tıpkı durum geçerli değil ve Apple’ın bu sıkışmışlık durumundan bir formda kurtulması gerekiyor. Çin, Hindistan üzere düşüş yaşadığı pazarlarda rekabetçi bir iPhone modeli kurtuluş olabilir.

Son periyotta gündeme gelen argümanlar ikinci nesil iPhone SE ihtimalini güçlendiriyor. iPhone XE olarak isimlendirilen bu yeni aygıt adeta küçük bir iPhone X benzetmesi üzere görünecek. 4.7-4.8 inçlik bir ekrana sahip olacak iPhone XE modelinde TureDepth yüz tanıma sistemi yer alacak.

Apple’ın yeni iPhone serisinde yer alan 7nm sürecindeki A12 Bionic yonga setine yer verecek olan aygıt 5 inç ekran altı sınıfta en güçlü akıllı telefon haline gelecek. Daha evvel A13 yonga seti tezleri gündeme gelmişti fakat bu türlü bir atılım yüksek fiyat etiketli bir telefon ortaya çıkarır.

Kaynaklar Apple’ın OLED üretim verimliliği sağladığı takdirde 700$ altında bir fiyat etiketinin belirlenebileceğini tabir ediyor. 749$ fiyat etiketiyle piyasaya çıkan iPhone XR pek de kullanıcıları mutlu etmemişti. iPhone XE bu manada ses getirebilir.

Şimdilik resmi bir açıklama yok lakin Bahar aktifliği geride kaldığı için en düzgün ihtimal sonbahar aktifliği olarak öne çıkıyor. Elbette bu süreçte iPhone satışlarında bir yükseliş emaresi görülürse iPhone XE projesi yeniden rafa kalkabilir.

 

You may also like

Leave a Comment