Uyuyan köpek

Köpeğimle nasıl geziye çıkabilirim?

by Aybike Güzel
0 comment

Köpeklerin seyahatten rahatsız olacakları veya hatta bizim için çok kısıtlayıcı olacağı için bizimle tatile gidemeyecekleri fikrini akılda tutmak yaygındır. Orda dur! Bu fikir oldukça yanlıştır.

Giderek daha fazla gezgin, en sadık arkadaşlarıyla, yani köpekleriyle ayrılmaya karar veriyor. Çünkü her yerde bize eşlik ediyorsa, tatile gittiğimizde neden evde bırakalım?
Özellikle son derece üzücü olacağı için 🙁

Onu yanımıza alıp bilmediği yerleri keşfetmesini sağlamak için bir neden daha. Ayrıca, köpeğiyle seyahat eden ve kesinlikle pişman olmayan insanlardan çok sayıda referans var.. Bunu bu yaz Côte d’Azur’da küçük altınımız Janeiro ile kendimiz deneyimledik.

İşte köpeğinizle tatile çıkmadan önce bilmeniz gereken bilgiler için kullanışlı küçük bir rehber, ayrıca sizin ve sadık arkadaşınız için referanslar ve tatil fikirleri.
Bu yazıda size ve dört ayaklı arkadaşınıza uygun bir varış noktası seçmek için ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulacaksınız!

Hangi pratik bilgileri bilmeniz gerekiyor?

Köpeğinizle tatile gitmeye karar verirseniz, köpeğinizin olabildiğince rahat olması ve sizin kadar keyif alması için havayolları, demiryolları ve hatta benimseme alışkanlıklarında ortak olan bazı genel kuralları bilmeniz gerekir. . emin ol köpeğinizin gerekli aşıları var ve seyahat edeceğiniz ülkenin gerektirdiği koşulları karşılıyor. Dikkatli olursanız, sorun çıkmamalı! Havayollarına gelince, köpeğiniz ambarda seyahat edecek. Ambarlar klimalı, basınçlıdır ve arkadaşınız kesinlikle risk almaz. Hatta bazı küçük köpekler sizinle kabinde seyahat edebilecek. Peki, uçmaya hazır mısınız? Tren şirketlerine gelince, kurallar daha erişilebilir ve köpeğinizle endişelenmeden seyahat edebilirsiniz. Altı kilodan fazlaysa ağzını kapatmak zorunda kalacak, ancak bu düzenlemelerin dışında çok zor bir şey yok!

Croquetteland ile sipariş verin

Gezinin türüyle ilgili olarak, hafif gidiyorsanız veya birkaç haftalığına gidiyorsanız, neden köpeğinizin sevdiği mama tanelerini, oyuncakları ve diğer mamaları doğrudan tatil yerinizde sipariş etmeyesiniz? Croquetteland sitesi, hem evde hem de tatilde teslim edilmesini sağlar, böylece hiçbir şeyi kaçırmazsınız!
Auvergne’de 3 haftalık bir tatil için küçük bir arabada 25 kilo mama tanesi veya daha fazlasını almak gerçekten zor.
Ayrıca, var Yıl boyunca ilk siparişiniz için -%10 ve şu anda Croquetteland’in 15. yıldönümü için tüm sitede -%15.

Köpeğinizle birkaç haftalığına ayrılmak istiyorsanız bu önemli bir husustur, araba ile daha fazla ekipman alma fırsatına sahip olmak için gereksiz yere kendinizi zorlamamak daha iyidir.

Köpeğinizle seyahat için ekipman

Minik kurdunun yemeği için klasik kaseye ek olarak, yolculuğuna bağlı olarak farklı ekipmanları da yanınıza alabilirsiniz.

Bisikletle seyahat ediyorsanız, özel bisiklet tasmaları vardır.

motorcu_set

Arabayla seyahat ediyorsanız, hem güvenliğiniz/sessizliğiniz hem de köpeğinizin güvenliği için bir sandık şiddetle tavsiye edilir.

Bilmelisiniz ki, bir kaza durumunda köpeğiniz bağlı değilse, ön camdan geçip sizi de beraberinde götürme riskiyle karşı karşıyadır… Üzülmektense güvende olmak daha iyidir. 🙂

Ayrıca, halihazırda bir istasyon vagonunuz varsa ideal olan bagaj ayırma ızgaraları da vardır.

trunk_separation_grid

Aksine, uzun yürüyüşlere çıkıyorsanız, yol arkadaşınız için özel koşum takımları vardır. Gerçekten çok pratik ve denedikten sonra pişman olmadığımızı söylemeliyim!

Köpeğinizin seyahat ekipmanını Croquetteland web sitesinde de bulabilirsiniz.

Köpeğimle seyahat etmeye karar verirsem nereye gitmeliyim?

Köpeğinizin sizinle seyahat edebilmesi için Fransa’da veya yurtdışında sizin için bazı destinasyon fikirleri. Ayrılmadan önce, seyahatin kolaylığını değerlendirmek için köpeğinizle gitmek istediğiniz ülke hakkında bazı bilgilere danışmak daha iyidir. Her durumda, köpeğinizle seyahat etmenin olağanüstü bir macera olduğunu ve çok mutlu ayrılacağınızı unutmayın. Siz ve köpeğiniz orada kalmak bile isteyebilirsiniz…!

  • köpeğinizle denize gitmek: Serinlemek için güzel bir banyodan daha iyi ne olabilir? Birçok köpek, egzersiz yapmalarına ve dalgalarla yüzleşmelerine izin veren geniş kumsalları sever. Yanınıza şemsiye ve su almayı unutmayın ve tuzlu su içmekten kaçının. http://www.plages.tv/chiens/liste-france sitesi, köpeğinizin sorunsuz bir şekilde kabul edileceği bir varış yeri seçmenize olanak tanır. Ayrıca günün belirli bir saatinden önce ve sonra köpeklere erişime izin veren belirli plajlara da rastlayabilirsiniz, bu o kadar da kötü değil çünkü köpeğiniz serin havadan yararlanabilecek ve güneş çarpmasını önleyebilecek! Bu yaz test edildi, büyüyen 8 aylık bir altın için 2 saatlik yüzmeden daha iyi bir şey yok 🙂

köpek-plaj-callanques

  • Köpeğinizle dağlara gidin: geniş alanlar, göz alabildiğine yaylalar ve kışın kar (bazen). Köpeğiniz size dağlara eşlik etmekten mutluluk duyacaktır. Özellikle de gerçekten egzersiz yapması gereken husky tipi bir cinsse. Yürüyüş yapmayı seviyorsanız, köpeğiniz de bundan keyif alacaktır. Köpeğiyle yürüyüş yapmak isteyenler için her geçen gün daha fazla ekipman mevcut, bu da işinizi çok kolaylaştıracak. Bazı sırt çantaları, köpeğinizin rahatlığı için ihtiyacınız olan her şeyi, yani mama, su taşımanıza izin verir ve hatta köpeğinizi taşıyacak kadar ileri gidebilirsiniz! Açıkçası, kilosuna bağlı olarak, onu tasmalı tutmak bazen daha pratik olacaktır. Ayrıca köpeğinizi kendisinin taşıyabileceği heybelerle donatabilir ve bu sayede maceraya tam olarak katılabilirsiniz!
  • Köpeğinizle kırsal bölgeye gitmek: Tatiliniz için daha çok kır havasındaysanız, köpeğinizi de yanınıza almaktan çekinmeyin. Evcil hayvan dostu bir konaklama birimine gittiğinizden emin olun ve gitmeye hazırsınız! Bu sefer yine uzun yürüyüşler sizi bekliyor ve siz ve sadık arkadaşınız her zamanki gibi özgür hissedeceksiniz. Kim bilir, çiftliklerde ya da diğer gezginlerde dört ayaklı diğer arkadaşlarla tanışabilir mi?

Bunu yapan ve pişman olmayan insanlardan bazı referanslar!

köpeğiyle seyahat

Gittikçe daha fazla, köpeğiyle tatile gitmeye karar veren insanların referansları gelişiyor. Dünyanın diğer tarafında, hatta evden iki saat uzaklıkta bile, macera köpeğinizle paylaşılabilir ve paylaşılmalıdır. Bu kişi ancak onu birkaç günlüğüne terk etmeyi planlamadığını ve yanında götürdüğünü anladığında sana daha çok minnettar olacaktır!

Michel Thibaut’un makalesi (http://www.cybersoleil.com/opinion/chronique/2016/8/16/j-ai-voyage-au-quebec-avec-mon-chien.html) bize gidişat hakkında olumlu görüşler veriyor köpeğinizle bir gezi: “ Ayrıca Saguenay-Lac-Saint-Jean’deki çok sayıda dış mekan heykelini de sevdim. Ve kiliseler. Ve insanlar. Ve bunun için bir köpek bir varlıktır. Banffy sayesinde birçok insanla tanıştık [NDLR : leur chien] “. Seyahati boyunca metresini her yerde takip eden Nova’nın hikayesini anlatan http://dog-trotter.com/ blogunu ziyaret etmekten çekinmeyin! Böylece Hollanda, Korsika, İtalya ve Fransa’nın birçok bölgesini ziyaret ettiler. Ve ikisi de çok mutlu görünüyor! Çok güzel fotoğraflar, onların suç ortaklığına ve köpeğinizle seyahat etmenin birçok avantajına tanıklık ediyor: her biri diğerinden daha ilginç olan karşılaşmalar, ama aynı zamanda yalnız yapmayacağınız yürüyüşler, kısacası, Ne mutluluk! Köpeğiniz seyahatlerinizde (neredeyse) dünyanın her yerinde veya Fransa’da size eşlik edebilir.

Kısacası köpeğiyle seyahat etmek ne onun ne de sizin unutamayacağınız inanılmaz bir deneyim. Seyahat insanları bir araya getiriyor ve en sevdiğiniz evcil hayvanınız bunu size gösterecek! Yanınızda olduğundan beri güvende olduğunu bilmenin zevkini yaşayacak, birlikte nice güzel günleri paylaşmanın kıymetini bileceksiniz. Köpeğinizle tatile çıkmak gerçekten benzersiz bir macera ve bunu yaptığınız için hiç pişman olmayacaksınız!

You may also like

Leave a Comment