dağ gorilleri

Büyük Göllerin Afrika’sında açık bir pencere olan Uganda’yı ziyaret edin

by Aybike Güzel
0 comment

Uganda, Ruanda’nın kuzeyinde, Afrika’nın Büyük Göller bölgesinin kalbinde yer almaktadır. Ayrıca Kenya, Tanzanya ve Kongo ile sınırlanan ülke, kesinlikle inanılmaz fauna ve flora bakımından zengindir. Başkenti Kampala’dan ormanlarının kalbine, kaplıcalarından geçen Uganda’nın size gösterecek çok şeyi var. Bu topraklara yapacağınız bir gezi, dünyanın hala çok az bilinen, çekicilik ve sürprizlerle dolu bir bölümünü keşfetmenizi sağlayacaktır.

Tam bir manzara değişikliği için doğanın kalbinde bir gezi

Uganda manzaraları en güzel kartpostallarla rekabet eder. Onları kendi gözlerinizle görmek gibisi yoktur. Ülke, yürüyüşle geçen bir günün ardından güneşin batışını hayranlıkla izleyebileceğiniz muhteşem rölyefler sağlayan birçok volkana sahiptir. Ormanların yeşili ile bazen kurak ovaların sarısı arasında salınan Uganda’nın renkleri harikadır. Bir fotoğraf tutkunuysanız, fotoğraf albümlerinize eser eklemek için burası mükemmel bir yer olacaktır. Yürüyüşlerinizden birinde Uganda gorillerinin izinden bile yürüyebilirsiniz. İkincisi ne yazık ki nesli tükenmekte olan bir tür, ancak onları, bu etkileyici hayvanları korumak için bir kısmı milli park haline gelen Uganda dağlarının kalbinde, doğal ortamlarında gözlemleyebilirsiniz.

Volkanlar ve dağlar arasında, en iyi Uganda yürüyüş parkurları

Uganda, birçok yürüyüş parkuruyla ünlüdür. İkincisi arasında en popüler olanı, özellikle Ruwenzori dağları olmak üzere ülkenin volkanlarını ve dağlarını geçen patikalardır. Oradaki biyolojik çeşitlilik inanılmaz ve yürüyüşünüz sırasında sadece Uganda olan bu mikrokozmosta bulunan şelaleler, çiçek ve hayvan türleri veya daha fazla kaplıca ile karşılaşma şansınız olacak. Yürüyüşçüler tarafından beğenilen rotalardan bir diğeri de Elgon Dağı’dır. Bu artık sönmüş yanardağ sizi ülkenin doğusuna, Kenya sınırına götürecek. Ormanları tercih ediyorsanız, sıra dışı bir yürüyüş için Bindwi ormanına da gidebilirsiniz.

Benzersiz bir başkent olan Kampala’yı keşfedin

Kampala şehri Uganda’nın kalbinde yer alır ve büyük bir zenginliğe sahip kültürel ve tarihi bir miras sunar. Artık bir asırdan fazla bir geçmişe sahip olan ve binlerce yıllık ve daha yakın tarihli eserlerden oluşan ulusal müzeyi ziyaret edebileceksiniz. Bu, kendinizi Uganda kültürüne gerçekten kaptırmanız için bir fırsat olacaktır. Mimari açıdan Kampala şehri, 1922’de inşa edilen katedrali ve sarayı ile de ihmal edilmemiştir. Kampala şehri, Ndere Center, Tilapia kültür merkezi başta olmak üzere, keşfedilecek birçok anıt ve kültürel yer ile süslenmiştir. merkez ve diğer etkileyici siteler. Balık ve baharatlara dayalı Uganda gastronomisini keşfetmek için ziyaretinizden de yararlanabilirsiniz.

Kısacası Uganda geziniz hem egzotik hem de şaşırtıcı olacak ve gorillerin ve en güzel Uganda mimarisinin izinden giderek Afrika kıtasının hala nispeten bilinmeyen küçük bir parçasını keşfetmenize olanak sağlayacak.

You may also like

Leave a Comment