seyahat sigortası

Seyahat sigortanızı nasıl seçersiniz?

by Aybike Güzel
0 comment

İster bir hafta sonu için, ister birkaç haftalığına dünyanın dört bir yanına seyahat etmek için yurt dışına seyahat etmeyi seviyorsanız, iyi seyahat sigortanızı seçin önemli. Değişken sigortalama maliyetleri ve garantileri olan mevcut tüm teklifler arasında, hangisini seçeceğinizi bilmek bazen zordur. Ancak kendinize doğru soruları sorarak şunları yapabilmelisiniz: doğru seyahat sigortasını bulun.

Neden seyahat sigortasına ihtiyacınız var?

Yurtdışına çıkmayı planlıyorsanız, zorunlu değilsiniz. seyahat sigortası yaptır. Ancak, ikamet ettiğiniz ülkenin dışına çıktığınızda, günlük hayat sigortanız tarafından size sunulan garantilerin çoğunun artık kapsamında olmadığını bilmelisiniz. Bu nedenle daha huzurlu seyahat edebilmek için her zaman özel sigorta yaptırmanız önerilir.

Tüm seyahat sigortaları, yurtdışında ortaya çıkabilecek öngörülemeyen durumlarda sizi kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. Sunulan garantiler esas olaraktıbbi masraflar ve hastaneye yatış masrafları için tazminatİ’geri dönüş yardımı ve yabancı sorumluluk sigortası.

Bu teminatlara ek olarak, seyahat sigortası poliçesi, örneğin yurt dışında kaldığınız süre boyunca gerekli olabilecek çeşitli ihtiyaçları karşılayabilir. kaybolması veya çalınması durumunda bagajınız veya kimlik belgeleriniz veya ihtiyacınız varsa adli yardım.

Sizin için doğru yardımın mutlaka en pahalı ve en eksiksiz görünen değil, daha çok size en doğru şekilde yanıt verebilecek olan olduğunu hatırlamak önemlidir. Kişisel ihtiyaçlar.

Hangi tür seyahat sigortası poliçesi sizin için uygun?

Doğru olanı seçmek için önce tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. Her şeyden önce, seçiminiz sizin varış yeri, dünyanın öbür ucundaki bir destinasyon veya komşu bir ülke ise ihtiyaçlar aynı olmayacaktır. Örneğin, bir Avrupa Birliği ülkesine yapılacak bir gezi için, Avrupa Sağlık Sigortası Kartı (EHIC)diğer ülkelerde olmayan sağlık harcamalarınız için Sosyal Güvenlik tarafından karşılanacaksınız.

Odaklan temel ihtiyaçlarınız. İptal sigortasına ihtiyacınız var mı? Ek sigorta gerektiren bagaj taşıyor musunuz? Kaldığınız süre boyunca belirli riskler içeren faaliyetlerde bulunacak mısınız? Tüm bu soruları yanıtlamak, seçiminize yön vermenizi ve bütçenize göre daha iyi bir karar vermenizi sağlayacaktır.

Seyahat sigortasını etkili bir şekilde karşılaştırın

İhtiyaçlarınızı net bir şekilde belirledikten sonra piyasada bulunan teklifleri incelemeye başlayabilir, sigorta karşılaştırıcılarını kullanabilir ve talepte bulunabilirsiniz. alıntı. Tüm sözleşmelerin kendine özgü özellikleri vardır ve yalnızca sizin için yararlı olacak teminatlar için ödeme yapmak üzere özelleştirilebilir bir teklif bulmanız gerekir.

arasında çok geniş bir sigorta yelpazesi mevcuttur. geri dönüş sigortasıen iptal sigortası (uçuş veya konaklama) ve çok riskli seyahat sigortası örneğin AXA seyahat sigortası gibi yurtdışındaki tüm ihtiyaçları karşılayan.

sıkı seyahat etmek

Çok riskli seyahat sigortanızı seçin

Yurtdışında azami teminatlar sunan bu sözleşmeler, sözleşmede öngörülen tüm olaylar sonrasında gerekli olabilecek maliyetlerin üstlenilmesinden yararlanmayı mümkün kılmaktadır.
Çok riskli bir sigorta sözleşmesi imzalamak istiyorsanız, sözleşmenin aşağıdakileri sunup sunmadığını kontrol etmeniz önemlidir. 3 temel garanti (tıbbi harcamalar, hukuki sorumluluk garantisi ve ülkesine geri dönüş yardımı). Seçiminizi daha çok bu sözleşmelerin sunduğu seçeneklere göre (iptal sigortası, bagaj sigortası, ölüm yardımı vb.) ihtiyaçlarınıza tam olarak uyacak şekilde yapmalısınız.

Bu garantilerin her birinin sınırlarını kontrol ederek bu noktalardaki teklifleri karşılaştırmak için zaman ayırın. Tüm sözleşmelerin geri ödeme limitleri vardır ve istisnalar ekran. Örneğin, ekstrem bir spor veya riskli bir aktivite yapmayı planlıyorsanız, bunun garanti dışı bırakma nedeni olup olmadığını kontrol edin.
Aynı şekilde, bir ülkeye giderseniz, Tıbbi ücretler çok yüksek değil, mutlaka bir tazminat sınırı sağlık hizmetlerinin çok pahalı olduğu bir ülkeye seyahat ediyormuşsunuz gibi önemlidir.

Dikkat edilmesi gerekenler

bir kaza durumunda sigortalı olmak

Seyahat sigortanızı seçmeden önce özellikle dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. İlk olarak, olası mevcudiyetini izleyin. bayiliklerbu da seçiminizi bir başka sigortacı yerine bir sigortacıya yöneltebilir. Gerektiğinde bunlardan yararlanabilmeniz için garantilerin tetiklenme koşulları da kontrol edilmelidir.

Çoğu seyahat sigortası sözleşmesinde, salgınlar dışlama vakaları arasında yer aldı. Birçok sigorta şirketleri sonrasında ihtiyaçları karşılamak için tekliflerini değiştirmiştir. sağlık krizi son. Bir sonraki seyahatinizi planlamadan önce covid seyahat sigortası koşullarını kontrol edin.

Sigortanızı seçmeden önce, sigorta ile ilgili her şey için sunulan garantileri kontrol etmeyi unutmayın. Covid-19 salgını. Bazı teklifler, özellikle olumlu bir tarama testinin ardından iptal veya yerleştirmeye yerleştirme durumunda geri ödeme yapılmasına izin verir. karantina.
Yurtdışında bazı teklifler, örneğin ziyaret edilen ülkede kontaminasyon durumunda veya sokağa çıkma yasağı kararının ardından ülkeye geri gönderilme ihtiyacı durumunda tam kapsama alanı sağlar.

You may also like

Leave a Comment