iPhone 11 modelleri “ters kablosuz şarj” özelliği ile gelebilir

by Aybike Güzel
0 comment
Resmi olarak iPhone’ların birinci kablosuz şarj dayanağı sunan modeli iPhone X olmuştu. Lakin o vakte kadar Apple’ın bu teknolojiye geçmekte geç kaldığını söyleyebiliriz. Çünkü rekabet kablosuz şarj teknolojisini aşmış ve Huawei Mate 20 Pro modelinde olduğu üzere öteki aygıtları şarj edebilme özelliğine hakikat yol almıştı. Yayınlanan yeni bir rapora nazaran Apple yine geriden gelecek üzere görünüyor.

Apple geriden gelmeye devam ediyor

Bloomberg’in yayınladığı yeni bir raporda, Apple’ın 2019 model iPhone modellerinde de ters kablosuz şarj özelliğinin geleceği belirtiliyor. Raporda yer alan bu bilgi, Mart ayında Mac Otakara sitesi tarafından ortaya atılan iddiayı da doğrular nitelikte. Bu da demek oluyor ki iPhone 11 modelleri, Qi standardını destekleyen aygıtları aksi kablosuz şarj edebilecekler.

Raporda bu özelliğin tüm yeni 2019 iPhone modellerinde olacağı belirtiliyor. Yani en düşük modelde bile aksi kablosuz şarj özelliğini görebileceğiz. Daha evvel Huawei ve Samsung modellerinde gördüğümüz bu özelliğin Apple’a da gelecek olması çığı açıcı bir yenilik olmasa da, iPhone kullanıcılarını şad edecektir.

You may also like

Leave a Comment