Apple’dan, 10 yıl sonra yeni oyun: Warren Buffett’s Paper Wizard

by Aybike Güzel
0 comment
Apple’ın uygulama marketi App Store oyunlarla dolu. Ancak bunların hiçbiri Apple tarafından geliştirilmiş değil. Lakin birkaç gün evvel bu platformda Warren Buffett’s Paper Wizard isimli bir oyun ortaya çıktı. Apple’ın geliştirdiği bu oyun, milyarder yatırımcı Warren Buffett’ı bahis alıyor.

Buffet gazete dağıtıyor

Oyun, Warren Buffett’ın kurucusu olduğu Berkshire Hathaway şirketinin Nebraska Omaha’daki yıllık toplantısında yapıla sürpriz açıklamayla duyuruldu. Paperboy‘a çok benzeyen oyundaki hedef, gazeteleri mahalledeki meskenlere teslim etmek. Buffett’ın çocukluğundaki birinci işlerinden birinin gazete dağıtmak olduğu düşünüldüğünde oyunun konusuna mana yüklenebiliyor.

Oyunun açıklamasında ise: “Efsanevi Warren Buffett üzere gazete atabilir misin? Omaha, Nebraska sokaklarından Cupertino, California’ya kadar yolunuzu bulurken gazete atma maharetlerinizi test edin.” tabirleri yer alıyor. Yüzde 100 fiyatsız olan oyunda reklam ve oyun içi satın alım da yer almıyor. Kaynak kısmındaki linke tıklayarak oyunu iOS aygıtınıza yükleyebilirsiniz.

You may also like

Leave a Comment