iOS 13 ile iPhone 6, iPhone SE ve iPhone 5S takviyesi bitecek

by Aybike Güzel
0 comment
Apple’ın WWDC 2019 aktifliği yaklaştıkça söylentiler de çıkmaya devam ediyor. Bunlardan sonuncusuna nazaran iOS 13 ile Apple, birkaç modelinden yazılım dayanağını çekecek. Bu modeller iPhone 5S, iPhone 6 ve 6 Plus, iPhone SE’den ibaret. iPhone modellerinin yanında iPad küçük 2 ve iPad Air de başkalarıyla tıpkı halde güncellenmeyecek.
Alınan raporlar gerçek çıkarsa Apple’ın şimdiki kullanıcılarının önemli bir dilimi iOS 13 güncellemesine sahip olamayacak. Apple’ın en çok satan serisi unvanını taşıyan iPhone 6 serisi, hâlâ ağır formda kullanılıyor.
Raporların doğrulanmasıyla ortaya çıkacak bir öteki durum ise 2013 Eylül’de tanıtılan iPhone 5S’in, 2014’te tanıtılan iPhone 6 modellerine kıyasla bir nesil fazladan güncelleme alması olacak. iPhone 5S şuan için iOS 12 versiyonunu kullanıyor. Apple’ın bildiğimiz beş yıllık takvimine nazaran iPhone 6 serisinin de iOS 13’e güncellenmesi gerekiyor. 
iPad ailesinde ise iOS 13 ile birlikte takviyesi kaybedecek modeller, iPhone 5S ile tıpkı yıl çıkmış iPad küçük 2 ve iPad Air olacak. 
Apple’ın Eylül ayında her yıl olduğu üzere düzenleyeceği aktiflikle yeni iPhone modellerini tanıtması ve iOS 13’ü kullanıcılara sunması bekleniyor.

You may also like

Leave a Comment