iPhone 11 maketleri Alibaba’da satışa çıktı

by Aybike Güzel
0 comment

Apple’ın iPhone XI ismini alacağı tez edilen yeni iPhone serisi için şimdi önümüzde 5 aylık bir süreç var fakat şimdiden kalıplar satışa çıktı. Alibaba üzerinde iPhone 11 kalıplarını bulmak mümkün.

iPhone 11 neler sunacak?

Daha evvel sızdırılan bilgilerle ve kalıp görsellerinden yola çıkarak hazırlanan maketler kılıf üreticilerinden fazla teknoloji basınının ilgisini çekiyor. Bu bakımdan daha çok teknoloji editörlerinin kalıpları satın aldığı söz ediliyor.

Alibaba üzerinde satılan maketlerin gerçeğe en yakın ölçülerde olduğu belirtiliyor. Bununla birlikte kıymetli bir detay var çünkü hali hazırda 5.8 inç olan iPhone XS modelinin devamı olacak iPhone 11 modeli 6.1 inçlik ekran taşıyor.

Uzmanlar muhakkak bir ekran boyutu değişikliği beklemiyor lakin üçlü kamera kombinasyonu nedeniyle maketlerin iPhone Xr devamına ilişkin olması pek mümkün görünmüyor. Bu durumda iPhone 11 Max-iPhone 11-iPhone Xe şeklinde bir kombinasyon da görebiliriz. Ya da iPhone XR daha farklı bir pozisyona geçiş yapabilir. Öbür taraftan ölçülerde de bir ölçü küçülme tespit edilmiş.

Şimdilik net bilgiler yok lakin ilerleyen periyotlarda bu bahisler mutlaklık kazanacaktır. Şimdiden maketler sızdığına nazaran bir mühlet sonra çalışır hale telefonlarında sızdırılması beklenen olacaktır.

Diğer taraftan 3D ToF derinlik sensörüne sahip üçlü art kamera, Apple A13 Bionic yonga seti, ekranda çentik, daha gelişmiş TureDepth kamera sistemi geleceği net olarak bilinen özellikler ortasında.

 

You may also like

Leave a Comment