iOS 13 ile iPad Pro’lara fare dayanağı geliyor

by Aybike Güzel
0 comment
Apple her ne kadar iPad Pro serisini dizüstü bilgisayar alternatifi olarak pozisyonlandırmaya çalışsa da eksik kaldığı birtakım noktaları var. Bunlardan biri de aygıtta fare desteğinin olmaması fakat bu durum çok yakında değişebilir. Görünüşe bakılırsa şirket iPad Pro’yu “yalancı” bir dizüstü bilgisayar haline getirmek için değerli bir adım atıyor.
iOS platformunun bir sonraki büyük güncellemesi iOS 13 olacak. Taşınabilir işletim sisteminin yeni sürümü ile birlikte iPad Pro’lara fare takviyesi geleceği istikametinde haberler var. Tablet hali hazırda Smart Keyboard aksesuarı, Bluetooth ve hatta USB-C üzerinden bağlanan klavyeleri bile destekliyor. Fare takviyesine kavuşması ile birlikte de dizüstü bilgisayar gibisi bir tecrübe sunacak.

Müjde WWDC 2019’da gelebilir

Şirket her vakit olduğu üzere bahisle ilgili rastgele bir açıklama yapmadı. Apple’ın önümüzdeki birkaç ay içinde gerçekleştirilecek Dünya Geliştiriciler Konferansı‘nda (WWDC 2019) iOS 13’ü sahneye çıkarması bekleniyor. Dolayısı ile fare dayanağının gelip gelmeyeceğini lakin Haziran ayında düzenlenecek aktiflikte öğrenebileceğiz.

You may also like

Leave a Comment