Apple, makûs MacBook klavyelerini tamir etmek için servis hizmetini hızlandırıyor

by Aybike Güzel
0 comment
MacBook, MacBook Air ve MacBook Pro klavyeleri bildiğiniz üzere birinci günden bu yana sorunlu. Farklı kuşakları ortaya çıkarılmış olsa da hâlâ problemleri tam olarak çözülemeyen klavyelerin tamiri için Apple teknik servisleri hızlanıyor.  
MacRumors raporuna nazaran Apple, bu klavyelerin tamirinde artık çoğunlukla sonraki gün teslim yapıyor. Olağanda bu klavyesi arızalı MacBook’ları tamir merkezine gönderen firma, bu tamiri direkt mağazalarda yaparak süreci hızlandırdı.  
Apple kelebek klavyeleri, ince laptop profiline sığdırılmak ismine tasarlandılar. Bu klavyelerin büyük sorunu ise tuşların ortasından bir formda giren küçük toz ya da parçacıklar, tuşları kullanılamaz hâle getiriyor. Kullanıcıların birçoklarından gelen şikayetlere nazaran tuşlar beklenmedik anlarda çalışmaz hâle gelerek kullanıcıların hayatlarını etkiliyor. 
Apple bu klavyelere bağlı olarak yakın vakitte bir özür dilemişti. Bu özürde kullanıcıların “ufak bir kısmının” en yeni jenerasyon klavyeyle bile sorunlar yaşadığı belirtilmişti. Klavyelerin durumu bu türlü olsa da neyse ki firmanın garantisi biten aygıtları da kapsayan tamir programı hâlâ devam ediyor.

You may also like

Leave a Comment