Evvelki iPhone modellerinde güç tuşu bozuk davası

by Aybike Güzel
0 comment

Kullanıcılar son periyotta Apple’ı uygundan güzele baskı altına almaya başladı. Qualcomm ile olan davasından ağır yaralı çıkan Apple üzerine sayısız kullanıcı davası ile uğraşıyor. Artık yeni bir dava daha açıldı.

Güç tuşu bozuk mu?

ABD’de bir ortaya gelen pek çok iPhone 4, 4S ve 5 kullanıcısı bir hukuk ofisi vasıtasıyla Apple’a dava açtı. Dava konusu ise bahse mevzu modellerin güç tuşunun kutudan çıktığında bozuk olması. Kullanıcılar güç tuşu bozuk olduğu için telefonun kullanımında zahmetler olduğunu ve Apple’ın bunu en baştan beri bildiğini tez ediyor.

Davaya katılan kullanıcıların 24 Haziran 2010-10 Ekim 2011 tarihleri ortasında iPhone 4, 11 Ekim 2011-20 Eylül 2012 ortasında iPhone 4S, 1 Nisan 2013 tarihinden evvel iPhone 5 modelini satın almış olması gerekiyor.

Davada kullanıcılar, Apple’ın güç tuşunu tamir etmesini yahut kahır nedeniyle düşen iPhone pahasını karşılamasını istiyor. Birinci duruşma 25 Ekim 2019 tarihinde başlayacak. Apple ise katiyen argümanları reddediyor ve telefonların testlerden geçtikten sonra sağlam bir formda satışa çıktığını belirtiyor.

 

You may also like

Leave a Comment