Instagram Reels için kritik kararı verdi

by Aybike Güzel
0 comment

Bu, hesabınız herkese açıksa, herkesin videonuzu keşfedebileceği ve kendi Reels’ini oluşturmak için orijinal sesinizi kullanabileceği anlamına geliyor. Profiliniz gizliyse yalnızca arkadaşlarınız videonuzu görebilir, ancak diğer kullanıcılar yine de Reels’inizle bir remiks oluşturabilir veya bunu remikslerinin bir parçası olarak indirebilir.

Reels’inizi remixler için kimsenin kullanmamasını sağlamanın tek yolu, Ayarlar’daki seçeneği kapatmak veya yayınladığınız her video için devre dışı bırakmak.

Instagram Reels için kritik kararı verdi

TechCrunch’ın belirttiği gibi, TikTok tarzı videolar hem Instagram’da hem de Facebook’ta hızla popüler bir format haline geldiğinde bu hareket sürpriz olmadı. Mark Zuckerberg, şirketin 2021 için dördüncü çeyrek kazanç raporunu açıkladığında, Reels’in artık Meta’nın en hızlı büyüyen içerik formatı olduğunu söyledi.

Meta baş ürün sorumlusu Chris Cox, çalışanlarla paylaşılan yakın tarihli bir notta, Reels’i şirket için “parlak bir nokta” olarak nitelendirdi ve yavaşlayan büyüme nedeniyle onları “zor zamanlar” konusunda uyardı. Ayrıca Meta’nın 2022’nin ikinci yarısı için odaklanmayı planladığı projelerden birinin Reels’ten mümkün olduğunca çabuk para kazanmak olduğunu söyledi.

Görünüşe göre, kısa biçimli videoları izlemek için harcanan zaman geçen yıldan bu yana iki katından fazla arttı ve bu büyümenin %80’i Facebook’tan geldi. Bu nedenle şirket, kısa videoları daha iyi birleştirmek için Instagram’ın ve Facebook’un ana sayfalarını yeniden tasarlayacak kadar ileri gidecek.

Tüm video gönderilerini Reels’e dönüştürmek, şirkete daha fazla içerik dağıtacak, bu da videoların platformda daha fazla izlenmesine ve formatın sonunda paraya çevrildiği zaman için daha büyük potansiyel reklam kazançlarına dönüşecek. Bununla birlikte, tüm deneysel Instagram özellikleri gibi bunun da test aşamasından sağ çıkıp çıkmayacağını bekleyip göreceğiz.

You may also like

Leave a Comment