Güçlü gerçeklik odaklı Minecraft Earth tanıtıldı

by Aybike Güzel
0 comment

Minecraft oyununun onuncu yılını kutlayan Microsoft yıllar evvel kelamını verdiği bir projeyi de hayata geçirdi. Geçtiğimiz günlerde kısa tanıtımı yapılan Minecraft varlıklı gerçeklik oyunu resmen duyuruldu.

Minecraft Earth neler sunuyor?

Minecraft Earth isimli varlıklı gerçeklik odaklı versiyon gerçek dünyayı Minecraft dünyası haline getirmenizi sağlayacak. Kameranızı kullanarak etrafınızda çeşitli Minecraft yapıları inşa edecek ve arkadaşlarınızla oynayabileceksiniz.

Tüm Minecraft yaratıklarını barındıran Earth versiyonuna özel birkaç yaratık daha ekleneceği belirtiliyor. Android 7.0 ve iOS 10 üzeri aygıtlar için geliştirilen üretimin önümüzdeki haftalarda kapalı beta sürecine başlayacağı belirtildi.

Oyunda kendi dünyanızı oluşturabilirken başka oyuncuların dünyalarını da keşfedebileceksiniz. Bunun için yakınlarınızda oyuncular varsa kameranızı doğrultmak kâfi olacak. Ayrıyeten öbür oyuncularla bir ortaya gelerek takım oluşturabiliyorsunuz.

Minecraft Earth orijinal oyunun sunduğu tüm lisanlarda yerelleştirilecek. Ayrıyeten kapalı beta süreci için kaydolursanız bir Earth görünümü de armağan edilecek.

Kapalı beta kayıt sayfası

 

You may also like

Leave a Comment