Google Arama yeni dizaynında web sitelerinin isimlerini ve logolarını gösteriyor

by Aybike Güzel
0 comment
Bugünden itibaren Google, yeni Arama dizaynını mobile sunuyor. Taşınabilir bir aygıttan arama yaptığınızda artık sonuçların üstünde web sayfasının ismini ve logosunu göreceksiniz. Google, bu sonuçlar ortasında sizin “işinize yarayan bir reklam” göstereceğinde bunu kalın yazılmış reklam etiketiyle ve web adresiyle yapacak. Yeni tasarım Google’ın sonuçlara ek aksiyonlar eklemesine de imkan sağlayacak. Bu aksiyonlar ortasında direkt olarak sonuç sayfasından sinema bileti almak, bir podcasti oynatmak gibileri yer alacak.
Firmanın bu değişikliklerle ulaşmak istediği amaç, bilgi kaynağının neresi olduğunu daha kolay anlaşılır hâle getirmek olarak açıklandı. Google tarafından yayınlanan bir blog gönderisinde ise şu kelamlar kullanıldı:
“Yıllar içerisinde webde yer alan bilginin ölçüsü ve formatı önemli manada değişti. Bu değişiklikler ortasında fotoğraf ve görüntülerin yükselişi ve 3 boyutlu nesneleri AR ile görüntülenmesi yer alıyor. Bunlara bağlı olarak artık Google Arama’nın da değişme vakti geldi.”

Şimdilik mobile geldiğini bildiğimiz özellik, çok yüksek ihtimalle yakın vakitte masaüstü sürüme de taşınacaktır.

You may also like

Leave a Comment