Gigabyte monitör pazarına giriyor: Yakında ülkemizde!

by Aybike Güzel
0 comment
 
Tayvanlı donanım üreticisi Gigabyte öncelikli olarak anakartlarıyla aklımızda yer edinmiş olsa da son periyotta başarılı fareleriyle de ismini duyurmayı başardı. Başka taraftan SSD, RAM, klavye ve öteki oyuncu ekipmanları sunan firma en son CES 2019’da tanıttığı agresif dizaynlı monitörüyle bu pazara da adım atmıştı.


Teknik detaylar 

Gelen bilgilere nazaran firma monitörlerini ülkemizdeki oyuncu kitlesiyle de buluşturmak istiyor. Dilerseniz CES 2019 fuarında gördüğümüz monitörün ayrıntılarını inceleyelim. Aorus AD27QD, 27’’ 144 Hz IPS QHD panel üzerinde yükselen bir monitör olarak karşımıza çıkıyor.

8 bit panel 10 bit ölçekleyicisi sayesinde 10 bit renk derinliğinden esintiler sunabilirken dahili gürültü gidericisiyle daha pak bir imaj verebiliyor. 178°/178° görüş açısına sahip panel renk doğruluğu açısından DCI-P3 renk paletinin %95’ini üretebiliyor.

 

Ekstra özelliklerine baktığımızda AMD’nin Freesync takviyesine de sahip monitör ayrıyeten LFC ile birlikte daha geniş bir eşitleme aralığı sağlıyor. ANC bağlantısı da bulunan monitör, oyuncuların grup arkadaşlarıyla daha âlâ bağlantı kurmasına imkan tanıyor.

 

Tasarım 

Tasarım olarak genel olarak oyuncu monitörlerinde dikkat alımlı dizaynlar görmeye alışığız. Gigabyte Aorus AD27QD’de bunu bir üst düzeye çıkarmış diyebiliriz. Monitörü gerisinden Half Life 2’deki karakterlere benzeten dahi var. Geride tarafta 4 RGB şerit konumlandıran Gigabyte agresif tasarım anlayışını monitörün standında da devam ettirmiş.

Ekstra özellikler 

 

İşlemci sıcaklığı, fan suratı, çalışma frekansı, farenizin DPI ayarı, GPU kullanımı üzere ayrıntıları takip edebileceğiniz bilgi ekranı da sunan Aorus AD27QD ayrıyeten ekranın ortasında ‘’Gaming Aid’’ ismini verdiği ekstra bir nişangah da konumlandırabiliyor. Son olarak modelin fiyatı 599$ olarak belirlenmiş.

You may also like

Leave a Comment